Szczecin podnosi wolontariackie poprzeczki!

Pełni sił rozpoczynamy nowy semestr w Szczecinie, Nowe wyzwania, zbliżające się rekolekcje, przygotowania do ŚDM- to wszystko u nas.

Po trudach sesji, gdy czekamy niecierpliwie na zbliżającą się wiosnę, przyszedł czas na tradycyjną herbatkę w gronie fundacyjnych przyjaciół. Gdy każdy już sprawił sobie kubek gorącego napoju, zaczęliśmy od ostatecznego podsumowania jubileuszowego XV Dnia Papieskiego, który, sądząc po wynikach zbiórki, uśmiechniętych twarzach dzieci w miasteczku rodzinnym, a przede wszystkim ciepłym komentarzom innych ludzi, udał się znakomicie.

Kolejnym tematem do rozmów stała się akcja „Przekaż dobro” mająca zachęcić ludzi dobrej woli do dalszego wspierania fundacji, między innym dzięki przekazywaniu 1% z podatku dochodowego. Postanowiliśmy zorganizować wolontariat, który pomoże wszystkim dzieciom mającym problem z nauką. Dzięki korepetycjom i pomocy w odrabianiu zadań domowych na pewno skorzysta wiele osób, będzie to pomoc zarówno dla uczniów, jak i ich rodziców, którzy nie zawsze są w posiadaniu wystarczających środków.

Jak nam idzie? Na pewno niedługo damy znać! Staniemy się również stałymi bywalcami ośrodka, w
którym znajdują się osoby niepełnosprawne. Jest on położony blisko parafii św. Andrzeja Boboli, skąd prowadzi naszą wspólnotę o. Paweł, więc na pewno znajdziemy sporo okazji, żeby tam pomóc, nawet poprzez najprostszą pracę albo po prostu miłą rozmowę.

Jeszcze rok temu zaplanowaliśmy rekolekcje wyjazdowe, lecz uznaliśmy, ze tutaj w Szczecinie wcale nie ma gorszego klimatu pogłębiania wiary i uda nam się dobrze przeżyć ten czas także na miejscu. Mamy zaplanowane atrakcje zarówno dla duszy, jak i ciała. Rozpoczynamy już w piątek mszą święta i Drogą Krzyżową- przejściem ulicami miasta. Następnego dnia po mszy świętej przyjdzie pora na bardzo ciekawy
film pt. ” Droga Życia”, który już polecamy. Po smacznym obiedzie konferencja, którą wygłosi nasz duszpasterz o. Paweł Chodak. Żeby lepiej się poznać, mamy w planach także krótką integrację, a wieczorem udamy się na Misterium Męki Pańskiej, pieczołowicie przygotowane przez kleryków. Nasze rekolekcje zakończymy w niedzielę akademicką mszą świętą.