Wspólnota siedlecka FDNT i Tak pomagam!

W weekend 4-6 marca 2016 roku w sklepach wielu sieci handlowych na terytorium Siedlec odbywała się zbiórka żywności zorganizowana przez Caritas Polska. Zbierano produkty o długim terminie ważności, które później trafią do potrzebujących rodzin.

 Celem akcji było zgromadzenie trwałych produktów żywnościowych, które zostaną przekazane potrzebującym  rodzinom  przed Świętami Wielkanocnymi. Stypendystki Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia studiujące w Siedlcach i Białej Podlaskiej również wzięły udział w zbiórce.

Z chęcią zaangażowałyśmy się w akcję charytatywną zorganizowaną przez Caritas. Poświęcony czas  na zbiórkę i wsparcie tak wspaniałej akcji przyniósł  nam wiele radości. Byłyśmy pod wrażeniem, jak chętnie ludzie składają do wózków żywność. Z uśmiechem dziękowałyśmy i zachęcałyśmy do wzięcia udziału w tym dziele. To niesamowite, że tyle osób zainteresowało się wydarzeniem . Wspólnymi siłami uzbieraliśmy duże ilości  produktów, które trafią do rodzin potrzebujących. Wiemy jedno:  to nie jest koniec naszych działań. Chcemy uruchomić dobro w Siedlcach  i być stale aktywnymi w jego tworzeniu.

Szczerze zachęcamy wszystkich ludzi do włączania się w podobne akcje. Wierzymy, że dobro powraca ze zdwojoną siłą

 

Agata Rytel- Szef Wspólnoty siedleckiej
Weronika Wawer- Rzecznik prasowy Wspólnoty siedleckiej
Fundacja ,,Dzieło Nowego Tysiąclecia”