Chwile wyciszenia i zadumy – wspólne rekolekcje wspólnot rzeszowskiej i...

W dniach 26-28 lutego odbyły się rekolekcje wielkopostne wspólnoty rzeszowskiej. Tak jak co roku spędziliśmy je w gronie cudownych osób ze wspólnoty kieleckiej. Mieliśmy zaszczyt odwiedzić ziemię kielecką, a dokładniej miejscowość Czarna ( 40 km od Kielc) i poświęcić spędzony  tam  czas na refleksje oraz przemyślenia.

Nasze rekolekcje rozpoczęły się w piątek Drogą Krzyżową, którą prowadzili stypendyści z Kielc i duszpasterz ks. Rafał. Po długiej podróży udaliśmy się na odpoczynek. Kolejny dzień spędziliśmy bardzo aktywnie i intensywnie. Wspólne śniadanie, adoracja Najświętszego Sakramentu, spowiedź i konferencje. Pierwsza z nich dotyczyła szukania odpowiedzi na pytanie, czy chrześcijaństwo się opłaca.  Druga z  konferencji dotyczyła naszego Cudownego Świętego,  Papieża Jana Pawła II , a jej tytuł to  : „Lider, który został Papieżem. Papież, który został liderem”.

Wieczorem odbyła się Msza Święta, po niej kolacja i wieczorek zapoznawczy. Mimo złej pogody  w niedziele na ustach wszystkich uczestników gościły uśmiechy. Zaraz po śniadaniu wyruszyliśmy do Kościoła Akademickiego. Słowo Boże wygłosił opiekun wspólnoty rzeszowskiej ks. Janusz Podlaszczak.  Po Mszy Św. udaliśmy się na wspólny posiłek, a po nim na zwiedzanie Kielc wraz z przewodnikiem. Spędziliśmy tam cudowny czas, który pozostanie w naszych sercach na długi okres.

Chcemy serdecznie podziękować Wspólnocie Kieleckiej za wspaniałe przyjęcie oraz za owocnie spędzone chwile!

 

Iwona Grzegorzak i Małgorzata Smolińska
Stypendystki Wspólnoty Rzeszowskiej FDNT