Dzień Dziecka w Łodzi

2 czerwca w parku przy ZOO miejskim w Łodzi odbył się piknik „Bądźmy razem” zorganizowany z okazji Dnia Dziecka przez Caritas Archidiecezji Łódzkiej. W piknik włączyli się stypendyści ze wspólnoty łódzkiej, którzy pełnili na nim rolę wolontariuszy.

Piknik „Bądźmy razem”  to coroczna inicjatywa Caritas Archidiecezji Łódzkiej. W tym dniu pracownicy i wolontariusze organizacji przygotowują dla dzieci różne atrakcje, począwszy od malowania twarzy, gier zespołowych, skończywszy na koncercie i pysznym poczęstunku. I w tym roku nie mogło tego zabraknąć. Młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych miała okazję zmierzyć się w konkurencjach przeciągania liny, bitwy na poduszki, zabawy w dwa ognie. Niektórzy „budowali” mur, bawiąc się w murarza, a niektórzy niczym na Dzikim Zachodzie ścigali się w przeciąganiu drewnianych świnek . Dla fanów footballu również znalazło się coś miłego. Starsi koledzy z Politechniki Łódzkiej przygotowali rozgrywki w tę emocjonującą grę.

Stypendystki  ze wspólnoty łódzkiej: Małgorzata Dyjecińska, Barbara Lachowicz, Karina Rejs, Anna Rusin z zaangażowaniem pełniły rolę sędziów podczas wyżej wspomnianych gier i zabaw. I chyba przez chwilę same poczuły się znów dziećmi…