BYDGOSKI MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY

Jak co roku ulicami Bydgoszczy przeszedł „Marsz dla życia i rodziny”. Tegoroczna V edycja nosiła hasło „Każde życie jest bezcenne”. Uczestniczyły w nim lokalne wspólnoty katolickie. Oczywiście nie mogło tam zabraknąć Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Bydgoski marsz jest manifestacją przywiązania do wartości rodzinnych i poszanowania życia każdej osoby, od poczęcia do naturalnej śmierci. Sponsorem wydarzenia jest Fundacja Światło-Życie.

Całe wydarzenie zainaugurowała msza święta w Katedrze św. Marcina i Mikołaja o godzinie 12:30. Podczas eucharystii chętni mogli podjąć duchową adopcję dziecka poczętego. Następnie odbyła się inscenizacja teatralna związana z 1050. rocznicą Chrztu Polski. O 14.00 uczestnicy marszu wyruszyli ze Starego Rynku, przeszli ulicami Krętą, Podwale, Grodzką, Mostową, Focha, Gdańską, Alejami Mickiewicza i Ossolińskich i o godzinie 15.00 dotarli do Bazyliki św. Wincentego a Paulo. W sąsiedztwie świątyni zorganizowano też rodzinny piknik, który zakończył koncert zespołów Zeus i TSA.

Wszyscy uczestnicy marszu dostali od organizatorów okrągłe żółte tekturki z uśmiechem i hasłem tegorocznego marszu. Były one czymś w rodzaju flag, którymi można było machać. Co jakiś czas bowiem w powietrzu rozbrzmiewało zdanie: „Buźki w górę, za życiem idziemy sznurem!”. Pochodowi towarzyszyła radosna muzyka wykonywana przez dzieci. Frekwencja w tym roku była bardzo duża. Mimo 29 stopni Celsjusza, bardzo przyjemnie się szło. Wszyscy byli uśmiechnięci i zadowoleni. Bardzo się cieszymy, że takie wydarzenia organizowane są w Bydgoszczy.