„Chrześcijańska teoria prawa. Kościół i/czy polityka” – wykład otwarty w...

12 maja br. stypendyści wzięli udział w wykładzie otwartym zorganizowanym przez Uniwersytet Rzeszowski. Prelegentami byli ks. dr Rafał Dudała oraz dr Grzegorz Maroń.

W  czwartek 12 maja 2016 r.  o godzinie 14.00 w budynku Wydziału Prawa i Administracji przy Placu Ofiar Getta odbył się planowany wykład otwarty, w którym uczestniczyli stypendyści FDNT Rzeszów. Temat wykładu to: „Chrześcijańska teoria prawa. Kościół i/czy polityka” Prelegentami byli ks. dr Rafał Dudała z Kielc- duszpasterz akademicki oraz opiekun wspólnoty akademickiej w Kielcach, z którym mieliśmy przyjemność spotkać się już na rekolekcjach wielkopostnych oraz dr Grzegorz Maroń – pracownik UR.

Wykład zgromadził osoby zainteresowane tematem obecności wiary w sferze prawa, a także w polityce. Zagadnienia, które zostały poruszone na wykładzie zwróciły uwagę słuchaczy na zjawiska postrzegania wiary w otaczającym nas świecie, oraz jej rolę i wpływ na kształtowanie życia każdego młodego człowieka. Ciekawe tematy skłoniły słuchaczy do dyskusji.

Prelegenci sięgnęli również do pewnych zagadnień filozoficznych, które zmusiły do refleksji nad poruszanymi tematami.