Wybieramy koordynatora Dnia Papieskiego w Szczecinie

W środę 11 maja my – szczecińscy stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia – zgromadziliśmy się na spotkaniu niebanalnym, ponieważ cel był nadrzędny: nadszedł czas na wybranie koordynatora XVI Dnia Papieskiego oraz jego pomocników. 

Po zgłoszeniu kilku kandydatur, chwili namysłu i wewnętrznej walce z samym sobą osób nominowanych ( „Czy oby na pewno poradzę sobie z tak ważnym zadaniem?” ), zapadły ostateczne decyzje. Głównym koordynatorem  XVI Dnia Papieskiego, który będzie obchodzony dnia 16 października 2016 roku pod hasłem „Jan Paweł II – bądźcie świadkami miłosierdzia”, została nasza koleżanka Sandra Korczak, a jej pomocnikiem kolega Piotr Białek. Oczywiście każdy ze stypendystów całym sobą angażuje się w przygotowania do najważniejszego dnia w ciągu roku. Najważniejszego dnia dla stypendystów i dla Fundacji. Bowiem tym świętem szczególnie zaznaczamy swoją obecność i działalność w miastach Polski, jak i ponownie skupiamy całą uwagę na naszym Ojcu i Mistrzu – świętym Janie Pawle II.

W naszych głowach zrodziło się mnóstwo pomysłów co do przebiegu tego dnia, obchodów, oraz atrakcji z nim związanych. Przygotowania ruszają pełną parą.
W górę serca! Będzie się działo!