Fundacyjny wieczór wigilijny w Lublinie

18 grudnia jako lubelska wspólnota Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” obchodziliśmy coroczną wspólnotową wigilię. W tym roku była ona szczególna, gościliśmy bowiem ks. Dariusza Kowalczyka i panią Kasię Kieler z Warszawy oraz pana Sławomira Skowronka z Urzędu Miasta.

Spotkaliśmy się w Żeńskim Domie Studenckim Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, gdzie ugościły nas siostry Urszulanki. Zaczęliśmy, jak każe tradycja, od „pasterki”, do której jednak wyśpiewaliśmy jeszcze Marana tha w oczekiwaniu na cud Bożego Narodzenia.

Myśląc o czekających nas smakołykach na stołach przeszliśmy do Piwnicy „Pod Aniołami”, gdzie po krótkich przemówieniach naszych szczególnych gości: ks. Dariusza Kowalczyka, pani Kasi Kieler i zabieganego ojca Piotra Twardeckiego podzieliliśmy się opłatkiem. Życzenia składane sobie nawzajem okazały się nie lada wyzwaniem! Nie było tak łatwo (i szybko!) dotrzeć do każdego. Jednak po niezliczonych przytuleniach i uśmiechach zasiedliśmy do stołu, przy którym uraczyliśmy się własnoręcznie przygotowanymi potrawami. Nie zabrakło barszczu z uszkami, ryb, sałatek w wielu postaciach, pierogów, bigosu, przepysznych ciast… W międzyczasie, aby poczuć świąteczny klimat, śpiewaliśmy kolędy. Okazało się, że nawet św. Mikołaj odwiedził nas po kryjomu i zostawił upominki dla gości i całej wspólnoty!

Wspólny wieczór upłynął nam nieubłaganie szybko, ale obfitował w wiele radosnych i ciepłych chwil.

 

Karolina Wnuk