Gra miejska w Parku Bródnowskim w Warszawie

Po wielu miesiącach przygotowywań nadszedł ten dzień – jesteśmy już po zakończeniu Gry Miejskiej „Wstańcie, Chodźmy!”, która odbyła się 29 kwietnia, na terenie warszawskiego Targówka. Udział wzięło w niej łącznie prawie 350 uczestników i niespełna 90 wolontariuszy. Byli oni podzieleni na trzy kategorie wiekowe:
1. Klasy 1-3,
2. Klasy 4-6,
3. Klasy 7-8 + ostatni rocznik gimnazjum.

O godzinie 9:00, odbyła się uroczysta Msza Święta, celebrowana pod przewodnictwem Wiceprezesa Zarządu Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, ks. Pawła Walkiewicza.
W homilii ks. Paweł nawiązał do znaczenia hasła tegorocznej Gry Miejskiej, jako hasła najbliższego- XIX Dnia Papieskiego.

Po Mszy Świętej uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 380 im. Jana Pawła II w Warszawie, udali się do Parku Bródnowskiego. Rywalizacja rozpoczęła się o godzinie 10:30. Uczestnicy mieli za zadanie zmierzyć się m. in. ze znajomością ważnych dat z życia św. Jana Pawła II oraz papieskiego nauczania. Zawodnicy mogli również wykazać się umiejętnościami sportowymi i pracy w grupie. Na najmłodszych czekały też zmagania artystyczne, gdzie mogli zaprezentować swoje talenty.

Część główna Gry zakończyła się po godzinie 13:00. Po powrocie do szkoły na uczniów czekała kawiarenka z ciastami, które upiekli stypendyści, warszawscy studenci Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
Młodzi zawodnicy, po posileniu się, przeszli do sali gimnastycznej, na której odbyło się oficjalne uhonorowanie zwycięskich drużyn.

Jako pierwszy głos zabrał ks. Paweł Walkiewicz, który przybliżył ideę powstania Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Wiceprzewodniczący Zarządu FDNT wspomniał o „żywym pomniku”, jakim nazywani są stypendyści Fundacji.
Słowo wypowiedział również Konrad Proczek, stypendysta. Opowiedział on o tym, jak stać się jej członkiem oraz o wymaganiach, którym musi sprostać osoba pretendująca do stypendium.

Po tych wystąpieniach nadszedł najważniejszy moment – ogłoszenie zwycięzców.
Nagrody główne zostały przyznane w każdej z kategorii za pierwsze trzy miejsca. Wśród nich znajdowały się między innymi plecaki, torby, bilety do teatru, do parku trampolin i kubki.
Wszyscy uczestnicy otrzymali również „Pakiet Małego Chrześcijanina”, na który składały się różańce, chrześcijańskie opaski na rękę i krzyżyki franciszkańskie.
Radość uczestników z uczestnictwa w Grze Miejskiej osiągnęła maksimum podczas przyznawania głównych nagród. Zwycięskie drużyny skandowały na swoją cześć, po czym odebrały nagrody z rąk ks. Pawła Walkiewicza i Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 380, Pani Marii Jolanty Nawrockiej – Rolewskiej. Nie obyło się również bez pamiątkowych fotografii uczestników.

Wszystkim zwycięzcom jeszcze raz gratulujemy! Do zobaczenia w przyszłym roku!

Organizatorem wydarzenia były warszawska wspólnota akademicka stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” oraz Szkoła Podstawowa nr 380 im. Jana Pawła II w Warszawie.

Patronatem honorowym wydarzenie objął Burmistrz Dzielnicy Warszawa – Targówek, Pan Sławomir Antonik.

Za patronat medialny jesteśmy niezmiernie wdzięczni Katolickiej Agencji Informacyjnej oraz Tygodnikowi “Idziemy”.