„Hosanna, hosanna na niebiosach…” – Światowy Dzień Młodzieży w Gdańsku

24 marca 2013 roku odbył się Światowy Dzień Młodzieży w Gdańsku. Młodzi wszystkich dekanatów przybyli na uroczystą Mszę Świętą pod przewodnictwem Arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia. Po Eucharystii udali się do Auli Jana Pawła II, gdzie po poczęstunku rozpoczęło się wielkie uwielbienie Jezusa, który wjeżdżał triumfalnie do Jerozolimy. Poprzez śpiew, konferencje oddawaliśmy mu chwałę i cześć. Pod koniec księża udzielili błogosławieństwa, a potem rozpoczęła się indywidualna modlitwa wstawiennicza nad uczestnikami.

Oczywiście obecni tam byli stypendyści z diecezji gdańskiej, zarówno gimnazjaliści, licealiści jak i studenci. Przedstawiciel maturzystów czytał drugie czytanie, zaś wszyscy pojawili się w widocznych żółtych chustach, dzięki czemu byli dostrzegani przez wielu wiernych naszej diecezji.

Dzisiaj utwierdzam się w przekonaniu, że słowa Jana Pawła II skierowane do ludzi młodych w 1979 roku podczas pierwszej pielgrzymki do Polski, są nadal aktualne, a powiedział tak: „Wy jesteście przyszłością świata! Wy jesteście nadzieją Kościoła! Wy jesteście moją nadzieją!”. Wiele osób mogło to zauważyć obserwując spotkanie Światowego Dnia Młodzieży w Archidiecezji gdańskiej. Uczestnicy tegoż wydarzenia wiedzą dobrze, że wspólnota kościoła potrzebuje młodych ludzi, którzy mają w sobie zapał, aby nieść Ewangelię zbawienia do wszystkich zakątków ziemi.

Emanuela Kuptz – diecezja gdańska