Jezus skierował do nas zaproszenie do odważnego życia

Grupa maturzystów i studentów z diecezji bielsko-żywieckiej brała udział w rekolekcjach odbywających się w
Centrum Caritas w Bielsku-Białej Lipniku w dniach od 12 do 14 kwietnia br. Spotkanie odbywało się nie tylko w wyjątkowym miejscu, ale również było prowadzone przez wyjątkowe osoby – Justynę, Asię, Wojtka, Marka oraz Agnieszkę i Andrzeja z opolskiej wspólnoty Ruchu Czystych Serc. Nasze spotkanie rozpoczęło się w piątek popołudniu od Eucharystii, na której usłyszeliśmy pytanie Jezusa, czy pragniemy mieszkać w Jego domu. Przez resztę wieczoru towarzyszył nam śpiew, a dzień zakończyliśmy odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego.

Sobota była dniem intensywnej pracy i modlitwy. Tematem pierwszej konferencji była czystość i jej wartość. Wysłuchaliśmy również wspaniałych świadectw naszych gości z Opola. Na kolejnych konferencjach omawialiśmy cztery filary dobrego życia duchowego jakimi są Eucharystia, czytanie Pisma Świętego, modlitwa oraz wspólnota. Otrzymaliśmy wiele cennych wskazówek na ten temat, a także poznaliśmy historię błogosławionej Karoliny Kózkówny i dowiedzieliśmy się nieco na temat Ruchu Czystych Serc. Część konferencyjną zakończyły spotkania w grupach, na których omawialiśmy problem kohabitacji.
Następnie wzięliśmy udział we Mszy Świętej, w czasie której Pan Jezus kierował do nas zaproszenie do odważnego życia – mówił do nas „Nie lękajcie się”. Taniec i śpiew wypełnił nam wieczorne godziny. Mieliśmy również niepowtarzalną okazję do odmówienia z każdym uczestnikiem krótkiej modlitwy błogosławieństwa. O godzinie 22.00 rozpoczęła się adoracja Najświętszego Sakramentu, przez godzinę wspólnie uwielbialiśmy Pana głośnym śpiewem i słuchaliśmy fragmentów z Pisma Świętego, a od 23.00 rozpoczęła się całonocna adoracja. Każdy z nas mógł wybrać sobie godzinę, w czasie której czuwał i chociaż wydawało się, że trudno będzie nam wstać w środku nocy, okazało się, że była to najlepiej spędzona godzina całego dnia. Wszyscy byliśmy zaskoczeni, że wyznaczony nam czas upłynął tak szybko.

Niedzielę, tak jak i poprzedni dzień, rozpoczęliśmy od wspólnej modlitwy.Później otrzymaliśmy wskazówki jak powinniśmy rozważać Słowo Boże i uczestniczyliśmy w Namiocie Spotkania. W czasie uroczystej Eucharystii słuchaliśmy pytania Jezusa: „Czy mnie miłujesz?”. Ostatnim punktem naszego spotkania były odpowiedzi na pytania, które anonimowo wrzucaliśmy do Pudełka Pytań oraz dobrowolne wygłoszenie świadectwa. Wiele osób zabrało głos, co świadczy o prawdziwym przeżyciu tego wspaniałego czasu i o prawdziwym zaufaniu Panu Bogu.

Wszyscy pragniemy gorąco podziękować tym, którzy umożliwili nam wzięcie udziału w tych rekolekcjach – przede wszystkim Księdzu Stanisławowi, naszym gospodarzom, gościom z Ruchu Czystych Serc, którzy dali nam niesamowite świadectwo tego, że wybór Jezusa czyni z nas ludzi prawdziwie wolnych i szczęśliwych. Dziękujemy również sobie nawzajem za stworzenie niezwykłej, otwartej, radosnej i głośnej wspólnoty. Oby ten wspólnie spędzony czas przyniósł nam wspaniałe owoce!
Chwała Panu!

Ania Worek