Życie to najpiękniejszy dar

„Bo jeśli głupotą jest obrona życia, będę głupcem do ostatniego dnia”

                14 kwietnia Szczecin był zdecydowanie najgłośniejszym miejscem na Ziemi. Tego dnia bowiem, po raz jedenasty odbył się największy w Polsce Marsz dla Życia. Manifestacja skupiła wokół siebie wyznawców poglądu, że życie to najpiękniejszy dar, który trzeba chronić.

Tegoroczny Marsz odbył się pod hasłem  „nie bądź cicho”. Ponadkilometrowa kolumna, licząca ok. 20 tys. osób przemaszerowała z Jasnych Błoni do Bazyliki Archikatedralnej św. Jakuba. W górze powiewały kolorowe flagi, rozbrzmiewały okrzyki, dźwięki instrumentów, śpiewy, na twarzach gościła radość i troska o życie.  Uczestnicy nieśli przepisaną na 250 metrowym materiale encyklikę Jana Pawła II „Veritatis Splendor”. Można było spotkać osoby świeckie, duchowne, maluszków w wózkach, osoby starsze oraz entuzjastycznie przyłączających się obserwatorów. Czynnym uczestnikiem był abp Andrzej Dzięga, który na zakończenie  odprawił Mszę Św. w  katedrze. Podczas Eucharystii ok. 600 osób podjęło Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Oczywiście w tej pięknej idei nie mogło zabraknąć nas, Szczecińskiej Wspólnoty Stypendystów Dzieło Nowego Tysiąclecia.  Cieszymy się, że kilkoro stypendystów również podjęło się duchowej adopcji.

Mamy nadzieję, że tego typu akcje poruszą najbardziej zatwardziałe serca, wskażą prawdziwe wartości i będą stały na straży tego, co otrzymaliśmy w darze.