Już wkrótce obóz studentów w Legnicy

8 lipca studenci, stypendyści Fundacji rozpoczną swój obóz wakacyjny w Legnicy, który potrwa do 15 lipca. Wypoczynek młodych ludzi przebiegnie pod hasłem „Pokarm na drogę”.

 

W ciągu tygodnia młodzi ludzie będą mieli okazję wejścia na Śnieżkę- najwyższy szczyt Karkonoszy oraz Sudetów. Pojadą do Krzeszowa, aby tam odbyć Dzień Skupienia, który poprowadzi dla nich bp Zbigniew Kiernikowski- ordynariusz diecezji legnickiej. 13 lipca odbędzie się kolejne, III Forum Stypendystów FDNT. Studenci będą dyskutować o funkcjonowaniu wspólnot akademickich, zaangażowaniu stypendystów w życie wspólnot i programie formacyjnym. Wieczorem tego dnia przy Katedrze w Legnicy odbędzie się Koncert zespołu The Whoop Group i Krzysztofa Majdy, absolwentów programu stypendialnego. Niedzielę 14 lipca stypendyści spędzą w legnickich parafiach. Będą mieli okazję tamtejszym parafianom opowiedzieć czym jest Fundacja, co jej zawdzięczają i czym się w życiu zajmują. Legniccy parafianie na niedzielne popołudnie zaproszą stypendystów do swoich domów na obiady. 

 

Obozy organizowane przez Fundację stanowią znakomitą okazję do integracji stypendystów, a także uzupełniają całoroczny program formacyjny.