W duchu wdzięczności za pobyt św. Jana Pawła II w...

40 rocznica pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do ojczyzny stała się okazją do kolejnego już w tym roku spotkania stypendystów archidiecezji gnieźnieńskiej. W czasie ferii zimowych mieliśmy okazję uczestniczyć w rekolekcjach prowadzonych przez ks. Dariusza Kowalczyka. Kolejne nasze spotkanie miało miejsce od 31 maja do 2 czerwca, a naszą bazą po raz pierwszy stało się położone u podnóża gnieźnieńskiej katedry Centrum Edukacyjno-Formacyjne. Uczestniczyło w nim łącznie 57 stypendystów z naszej archidiecezji, którym towarzyszyło pięciu kleryków Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego, w tym nasz nowo wyświęcony diakon Jakub Siutkowski.

Hasło naszego spotkania było banalnie niebanalne: SPOTKANIE. W tym kluczu też zaplanowaliśmy jego program, aby mieć nade wszystko okazję spotkać się z Bogiem, z drugim człowiekiem i z samym sobą. To cel, który przyświecał nam przez cały weekend, tym istotniejszy, gdyż aż 23 osoby uczestniczyły w naszym spotkaniu po raz pierwszy.

Piątek był czasem radosnego pikniku w ogrodzie seminaryjnym. Rozegrano m.in. turniej piłki nożnej, w którym obok naszych stypendystów wystąpiły drużyny kleryków gnieźnieńskiego seminarium duchownego i bracia postulanci zgromadzenia franciszkanów z Gniezna. Pomijając szczegółowe wyniki możemy z dumą ogłosić, że nasza fundacyjna drużyna zajęła miejsce na podium, a braciom Franciszkanom jeszcze raz gratulujemy zwycięstwa w turnieju! Piątkowy wieczór to czas na spotkania w grupach. Na koniec dnia była również Adoracja Najświętszego Sakramentu i czas sakramentu pokuty i pojednania.

Sobota była dla nas wszystkich niesamowicie intensywnym i pełnym wrażeń dniem. Najpierw w katedrze gnieźnieńskiej mieliśmy okazję uczestniczyć w jutrzni lednickiej. Po niej, na pamiątkę spotkania Jana Pawła II z młodymi w roku 1979, mieliśmy okazję uczestniczyć w spotkaniu z ks. Prymasem Wojciechem Polakiem. Była to okazja do radości, ale również do zawierzenia młodego pokolenia Bogu za szczególnym wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Po jutrzni i spotkaniu pod balkonem wyjazd na Lednicę i uczestnictwo w XXIII Spotkaniu Młodych. Zaskoczeniem był fakt, że zdecydowana większość spośród nas po raz pierwszy brała udział w tym spotkaniu. Emocje i wrażenia, doświadczenie wspólnoty Kościoła i modlitwy były jednak tak piękne, że z całą pewnością wielu stypendystów wróci na Lednicę za rok.

Niedziela to czas na omówienie naszych spraw fundacyjnych i planów na przyszłość. Było także pożegnanie maturzystów, którzy po raz ostatni brali udział w naszym spotkaniu formacyjnym. Uczestniczyliśmy także we Mszy św. pod przewodnictwem Ks. Prymasa, wpisującej się dalej w obchody czterdziestej rocznicy wizyty Jana Pawła II w Gnieźnie.

Bez wątpienia był to niesamowicie intensywny weekend. Dużo się działo, ale najważniejsze, że udało nam się SPOTKAĆ!

The gallery was not found!