Katowickie plany na Nowy Rok!

Ostatnie trzy miesiące były niezwykłymi dniami dla wspólnoty katowickiej. Zawarły się w nich: rozpoczęcie nowego roku akademickiego, wybór nowego zarządu, przeżywanie Dnia Papieskiego (które trwało w naszej wspólnocie cały październik) oraz integracja z pierwszorocznymi stypendystami-studentami- jednym słowem wiele się działo.

Jednym z ważniejszych aspektów pierwszego spotkania po Dniu Papieskim, które odbyło się 04.11.2015r.,  było oficjalne  przyjęcie do naszej wspólnoty pierwszorocznych studentów.  W tym roku powitaliśmy aż 15 osób . Jednak nie tylko oni do nas dołączyli . Zrzeszyliśmy się również ze stypendystami z Bielska-Białej- dołączyły do nas 3 osoby. Mieliśmy okazję przeżywać Mszę Św. ze stypendystami FDNT z katowickich liceów i gimnazjów, a także ze stypendystami Funduszu stypendialnego im. bł. ks. Emila Szramka. Po Mszy udaliśmy się na spotkanie, na którym został zatwierdzony nowy zarząd w składzie: szef- Magdalena Honysz, zastępca- Wojciech Trzcionka oraz starosta- Weronika Pająk. W tym miejscu pragniemy podziękować również staremu zarządowi, a w szczególności naszemu szefowi – Marcinowi Gawlicie – za zaangażowanie i okazane serce podczas dwuletniej posługi. Był to również czas podsumowania XV Dnia Papieskiego oraz wyznaczenia dalszych celów. Uczestników czekały pyszne przekąski oraz cudowna atmosfera.

W zeszły piątek – 04.12.2015 – odbyło się kolejne spotkanie naszej wspólnoty. Rozpoczęło się tradycyjnie Mszą Św., ale inną niż dotychczas, bo adwentową. Po Mszy na wszystkich czekała niespodzianka- nasza szefowa wraz ze starostą upiekli dla nas ponad 100 naleśników! Wszyscy byli bardzo mile zaskoczeni. Po pysznej kolacji mieliśmy siły, by rozpocząć obradowanie na temat planów na przyszły rok. Najważniejszym wydarzeniem  przed nami jest oczywiście XVI Dzień Papieski. Z tego powodu szukamy Koordynatora tego wydarzenia oraz osób, które zajmą się m.in. opieką nad różnymi działami, a także planowaniem. Na spotkaniu zostały poruszone również inne kwestie- jak co roku włączamy się w inicjatywę Szlachetnej Paczki i wspólnie pomagamy jednej z rodzin dotkniętych niedostatkiem, idąc za przykładem  naszego ukochanego Jana Pawła II, który powiedział: „Człowiek jest wiel­ki nie przez to, co po­siada, lecz przez to, kim jest;  nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z in­ny­mi.” Zaczęliśmy również zastanawiać się w jaki sposób pomagać innym długotrwale, a nie tylko jednorazowo. Padła inicjatywa, by udzielać darmowych korepetycji dzieciom z ubogich rodzin podczas trwania całego roku akademickiego. Będzie to dla nas całkowicie nowe wyzwanie i mamy nadzieję, że wkrótce uda nam się je wdrożyć w życie. Będziemy informować na bieżąco, co udało nam się osiągnąć.

A z okazji zbliżających się wielkimi krokami świąt Bożego Narodzenia pragniemy życzyć wszystkim błogosławionych Świąt oraz  prawdziwego narodzenia Jezusa w naszych sercach!

 

Rzecznik Prasowy katowickiej wspólnoty studentów FDNT
Salomea Haratyk