Katowickie spotkanie opłatkowe

15 stycznia 2017 roku w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym odbyło się Spotkanie Opłatkowe katowickiej wspólnoty stypendystów. Gościem honorowym był Ks. bp. Adam Wodarczyk. Obecni byli także stypendyści Funduszu Stypendialnego bł. ks. Emila Szramka, uczniowie Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im F. Chopina w Bytomiu oraz wspólnota Teatru Franciszka.

Spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą sprawowaną przez biskupa pomocniczego archidiecezji katowickiej, ks. bp. Adama Wodarczyka. Ksiądz biskup skierował do stypendystów Słowo Boże, szczególnie odnosząc się do młodości i związanymi z tym prawami, a także obowiązkami i odpowiedzialnością. Życzył, aby Jezus nieustannie towarzyszył im na drodze ku świętości, aby nie zapominali o Bogu w tym początkowym okresie dorosłości. Na koniec Eucharystii, tuż przed błogosławieństwem, szefowa katowickiej wspólnoty stypendystów – Gloria Waliczek, podziękowała księdzu biskupowi i wręczyła mu drobny upominek, który był wyrazem wdzięczności za obecność i wsparcie.

Po Mszy Świętej w sali seminaryjnej odbyło się wspólne kolędowanie. Ksiądz Robert Kaczmarek wraz ze stypendystą  – Adrianem Pontusem, zapewnili oprawę muzyczną spotkania. Po  wspólnym odśpiewaniu kolęd, nadszedł czas na połamanie się opłatkiem i składanie życzeń noworocznych.

Nie zabrakło również obecności ks. Jana Droba, poprzedniego Przewodniczącego Zarządu Fundacji, który od niedawna gości w Katowicach. Spotkanie zakończyło się wręczeniem upominków Ks. Robertowi, Pani Małgorzacie oraz Ks. Janowi.

Bez wątpienia spotkanie opłatkowe otworzyło rok 2017 dla wspólnoty w bardzo podniosłym i zaprawiającym do pracy duchu, a trzeba przyznać, że nowe akcje i wydarzenia, jak Gra Miejska czy rekolekcje wielkopostne, już na horyzoncie!