„Każdy krok należy przekuwać w sukces”

26 maja, w dzień wszystkich mam, na spotkanie warszawskiej wspólnoty zawitała legenda telewizji – pani Grażyna Torbicka. Dla wielu marzących o karierze dziennikarza było to bez wątpienia ogromne przeżycie i spełnienie marzeń. Również dla studentów innych kierunków, zmęczonych codziennym, sumiennym przygotowywaniem się do egzaminów, było to wydarzenie znaczące i wyjątkowe.

Wszyscy ze zniecierpliwieniem, wynikającym z ciekawości i radości,  zajmowali miejsca znajdujące się najbliżej gościa, który na szmery podekscytowania odpowiadał miłym i życzliwym uśmiechem. W rolę redaktora wcielił się Daniel Kociołek, który zachwycał swoim profesjonalizmem i brakiem skrępowania w zadawaniu pytań. Pani Torbicka podzieliła się z nami różnymi opowieściami o swojej pracy w telewizji oraz udzieliła cennych wskazówek oraz dobrych rad dla tych, którzy pragną podążać jej drogą.

Kiedy jednak padło pytanie o jej wpadki czy potknięcia związane z pracą zawodową pani Grażyna skwitowała z uśmiechem, że takowych po prostu nie ma a nawet jeśli się przydarzą – każdą porażkę stara się przekuwać w sukces. Wyznała również, że najbardziej lubi te sytuacje w pracy, które wymykają się spod sztywnych ram i burzą ustalony porządek ponieważ właśnie wtedy może w pełni się wykazać i wykorzystać swoje, nabyte wieloletnim doświadczeniem i ciężką pracą, umiejętności. Zdaniem pani Torbickiej telewizja zawsze powinna mierzyć wysoko a widzów traktować z należnym szacunkiem i jako istoty zdolne do samodzielnego myślenia. Nie mogło obyć się też bez pytania o świętego Jana Pawła II. Pani Torbicka opowiedziała o swoim spotkaniu z nim a także o jej przeświadczeniu o jego świętości jeszcze za jego życia. Pani Grażyna podczas spotkania zaprosiła nas na organizowany przez nią Festiwal Filmu i Sztuki „Dwa Brzegi” w Kazimierzu Dolnym i zaoferowała bezpłatne wejściówki na projekcje filmów. Teraz pozostaje nam tylko czekać do sierpnia. 🙂

Katarzyna Trybulska

wspólnota warszawska