Nadmorscy studenci z wizytą w gimnazjum

W piątek 23. maja czworo stypendystów Trójmiejskiej Wspólnoty odwiedziło Gimnazjum im. Jana Pawła II na gdańskiej Zaspie. Wizyta była połączona z obchodami „Tygodnia z Patronem”, który w dniach od 19 do 23 maja odbywał się w szkole.

Zostaliśmy poproszeni o przybliżenie uczniom idei Fundacji oraz opowiedzenie czegoś o sobie i swojej przygodzie ze Wspólnotą. Nasza koleżanka Ewelina miała także okazję zaprezentować uczniom i pracownikom szkoły swój talent i zagrać krótki koncert na saksofonie.

Zarówno dyrekcja, nauczyciele i współpracujący ze szkołą ksiądz prałat bardzo cieszyli się z naszej wizyty. My natomiast byliśmy niezmiernie wdzięczni nie tylko za zaproszenie, ale także za to, że Gimnazjum im. Jana Pawła II w Gdańsku co rok włącza się w zbiórkę z okazji Dnia Papieskiego, wspierając nasze Dzieło swoim otwartym sercem.

Podczas wizyty mieliśmy także okazję rozmawiać na temat tegorocznego Dnia Papieskiego i zaplanować pewne wspólne inicjatywy. Mamy głęboką nadzieję, że będzie to dla nas początek owocnej współpracy, a przede wszystkim przyjaźni zarówno z pracownikami, jak i z uczniami gimnazjum.

Katarzyna Charycka

wspólnota gdańska