Koncert XIII Dnia Papieskiego

Jana Pawła II – przyjaciela młodych, który umiał rozmawiać, słuchać i wskazywać drogę  – upamiętniał  niedzielny Koncert Galowy na Krakowskim Przedmieściu, który był głównym punktem obchodów Dnia Papieskiego w Warszawie. 

Widzowie zgromadzeni zarówno na stołecznej Starówce, jak i przed telewizorami, mogli oglądać występy wielu znakomitych artystów: Katy Carr z Wielkiej Brytanii, Małgorzaty Ostrowskiej, Natalii Sikory, Natalii Szroeder, Piotra Cugowskiego, Darka Malejonka, Janusza Radka oraz zespółu Pectus. Obok nich na warszawskiej scenie wystąpił również chór stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” –   To nie był zwykły pokaz talentów, czy popisanie się przed ludźmi, lecz głębsze przeżycie niosące ze sobą ogromną radość . My, stypendyści mogliśmy wspólnie zaśpiewać z gwiazdami, co było wielkim zaszczytem i wspaniałym doświadczeniem –  podkreśla Jakub Samiec.

Koncert, prowadzony w tym roku przez Krzysztofa Ziemca, zwieńczony został Apelem Modlitewnym Miasta Warszawy w łączności z Papieżem Franciszkiem, który w całości przygotowany i poprowadzony został przez młodych, zwanych „żywym pomnikiem Jana Pawła II”. Stypendyści śpiewem i modlitwą wraz z mieszkańcami miasta dziękowali Bogu za dar kanonizacji błogosławionego Jana Pawła II.  – Ważnym elementem było dawanie wiary . Pokazanie, że przez śpiew można głosić prawdę o Jezusie, o wartościach ,o życiu. Fantastyczne było to, że ludzie stojący pod sceną poczuli klimat tej uroczystości, wspólnie z nami śpiewali , modlili się i przeżywali ten ważny dzień. Ten cały wysiłek i trud, ale i ogromną przyjemność mogłem ofiarować Bogu podczas tego występu. Chwała Panu za to, że mogłem tam być i służyć ! – dodaje Kuba.

Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami w tym niezwykłym dniu, by wspólnie modlić się  i dziękować Bogu – za obecność i wsparcie. To dzięki Wam możemy realizować swoje marzenia i budować wielką wspólnotę.

Tegoroczny koncert XIII Dnia Papieskiego do obejrzenia na stronie : http://www.tvp.pl/religia/programy-katolickie/papiez-jan-pawel-ii/wideo/jan-pawel-ii-papiez-dialogu-koncert-dnia-papieskiego/12650452