Kropla życia od Torunia. Podejmij wyzwanie!

„Wiara i miłosierdzie: My także winniśmy oddać życie za braci (1 j 3,16)”- tak brzmiało hasło XXII Światowego Dnia Chorego, święta chrześcijańskiego obchodzonego corocznie 11 lutego. Światowy Dzień Chorego został ustanowiony przez papieża Jana Pawła II w dniu 13 maja 1992 roku w liście do przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia kardynała Fiorenza Angeliniego. Miało to miejsce w 75. rocznicę objawień fatimskich i w 11. rocznicę zamachu na życie błogosławionego papieża.

Z okazji tego dnia wspólnota toruńska zorganizowała akcję oddawania krwi pod hasłem: POMÓŻMY RAZEM CIERPIĄCYM. Oddanie krwi nic nie kosztuję a może uratować życie. Każdy z nas wie jak bardzo  cennym źródłem życia jest krew. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że dla dawcy to tylko kilka minut a dla kogoś innego- życie.

Akcja oddawania krwi w naszej wspólnocie trwała przez cały miesiąc luty. Zgłaszaliśmy się do Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Toruniu i podczas akcji wyjazdowych organizowanych przez Centrum Krwiodawstwa. Wielu z  nas oddawało krew po raz pierwszy i nie zamierza na tym poprzestać. Mimo, że każdy czuł nutkę strachu przed bólem i osłabieniem nasza akcja zakończyła się sukcesem. Wielu z nas oddało krew i pomogło bezinteresownie potrzebującym. Zaangażowaliśmy sporą grupkę naszych przyjaciół i znajomych. Zamierzamy kontynuować tą piękną inicjatywę w kolejnych miesiącach jeśli tylko zdrowie i okoliczności dopiszą.

Mamy nadzieje, że nasza akcja zapoczątkuje łańcuch dobrych uczynków wśród stypendystów z całej Polski, pociągnie za sobą uwrażliwienie ludzi na temat oddawania krwi i skłoni do podjęcia tego pięknego wyzwania.