Łódzcy stypendyści w murach gimnazjum

13 i 27 kwietnia łódzcy stypendyści pojawili się w murach Katolickiego Gimnazjum SPSK w Łodzi. Powiedzieli oni nie tylko kilka słów na temat fundacji, ale   poprowadzili tematyczne warsztaty dla gimnazjalistów. Wszystko to odbyło się w ramach akcji „Uruchom dobro”.

Klasy pierwsze odwiedziły Jowita i Paulina, które przybliżyły uczniom informacje o fundacji i stypendystach. Inne warsztaty przeprowadziła  Ania, która opowiadała młodzieży o zdrowym odżywaniu, a Paweł i Damian, stawiając na ekonomiczny temat, wyjaśnili skąd się biorą pieniądze. W drugich klasach pojawili się Karina, Paulina, Marika i Andrzej, którzy prezentowali fundację, a warsztaty poprowadzili Aneta i Grzesiek oraz Marlena i Paulina. Aneta zgłębiła temat architektury – pokazała gimnazjalistom podstawowe rodzaje perspektyw i uczyła, jak je narysować, a dziewczyny opowiadały o zaburzeniach odżywiania.

Poruszane tematy zainteresowały uczniów i z zaciekawieniem włączyli się w dyskusje podczas prezentacji. Jak widać wachlarz talentów i zainteresowań naszych stypendystów jest naprawdę szeroki.

Marika Sobczak, łódzka grupa medialna