Szerzymy dobro we wspólnocie szczecińskiej

Wiele osób dzieli się z nami czasem ostatnim groszem. Jako osoby szerzące naukę św. Jana Pawła II również musimy umieć pomagać i dzielić się z innymi. Dlatego w naszej wspólnocie i pośród znajomych zorganizowaliśmy zbiórkę produktów przeznaczonych dla domu samotnej matki nieopodal Szczecina w Karwowie.

Podczas czwartkowego spotkania zebraliśmy nasze zakupy i podarunki w kuchence akademickiej. W poniedziałek zapakowaliśmy wszystko w kartony i ozdobny papier, a  gdy bagażnik był juz pełen -ruszyliśmy w drogę.

Po niespełna półgodzinnej przejażdżce byliśmy na miejscu. Zdążyliśmy zrobić tylko pamiątkowe zdjęcie i w drzwiach powitały nas szerokie uśmiechy i wyrazy wdzięczności. Kilka podarowanych ulotek i charakterystyczna żółta chusta będą przypominały o naszej wizycie, nawet gdy zużyją się podarowane przez nas produkty. Wiemy, że na pewno nic się nie zmarnuje, a uśmiech na twarzach obdarowanych okazuje się bezcenny.

Czasem nie liczy się jakość, ani ilość ofiarowanej pomocy, ale świadomość, że ktoś o nas pamięta. Na pewno jeszcze nie raz pomożemy ludziom w trudnej sytuacji, ponieważ warto się dzielić i warto przekazywać dobro. Dzięki takim wydarzeniom ciągle przekonujemy się, że większą radość daje dawanie, niż branie.

Piotr Biały