Marsz dla Życia w Szczecinie

W ostatnią niedzielę, 19 kwietnia 2015r., Wspólnota Szczecińska wzięła udział w niesamowitym wydarzeniu, a mianowicie w największym w Polsce Marszu dla Życia.

Marsz ruszył z Jasnych Błoni i udał się w stronę szczecińskiej Katedry. Celem było wyrażenie obrony wartości życia człowieka. Tegoroczny marsz objęty był hasłem „Kobieta jest piękna”, dlatego też poniesiony został przepisany list św. Jana Pawła II „Godność Kobiety”. Liczący 250-metrów długości transparent z jego treścią ponieśli uczestnicy marszu, skandując i śpiewając między innymi “Kobieta jest piękna już od poczęcia”.  „Piękno kobiety, to nie tylko fizyczność, ale i życie, które ona nosi w sobie” – mówi ks. Tomasz Kancelarczyk ze stowarzyszenia Civitas Christiana, organizator marszu.  Wyrazem tego była biała róża podarowana każdej kobiecie. Marsz został zwieńczony Mszą Świętą, podczas której można było dokonać Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

Szczeciński Marsz dla Życia jest największym tego typu wydarzeniem, organizowanym przez środowiska pro life w Polsce. Dwa lata temu jego uczestnicy doczekali się pochwały papieża Franciszka. Wtedy ulicami Szczecina przemaszerowało 20 tysięcy osób. Podobnie liczbę uczestników szacują organizatorzy tegorocznego marszu.

Jako stypendyści Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” z dumą i radością wzięliśmy udział w tym niesamowitym przedsięwzięciu.

 

Anna Grobel