Marzenia się spełniają – moja przygoda z programem Erasmus Plus...

Będącstudentką drugiego roku pierwszego stopnia filologii angielskiej w Toruniu dostałam możliwość wyjazdu w ramach wymiany studenckiej na uniwersytetdo Wielkiej Brytanii nasemestr zimowy 2014 / 2015, co było spełnieniem moich odwiecznych marzeń. Pragnienie  podróżowania i zwiedzania  świata towarzyszy mi odkąd byłam małą dziewczynką. To właśnie,skłoniło mnie do podjęcia nowego wyzwania w swoim życiu, jakim było studiowanie na uczelni zagranicznej. 

Wyjazd ten umożliwił mi stanie się  osobą bardziej kreatywną i otwartą na świat. Wierzę, że  w przyszłości cechy te zaowocują w drodze do kariery zawodowej, gdyż wiedza i doświadczenie zdobyte na zagranicznych uczelniach są doceniane przez polskich pracodawców. Bazując na moim doświadczeniu dostrzegam wiele korzyści z mojego wyjazdu, takie jak zdobywanie cennej wiedzy akademickiej, a przede wszystkim możliwość poznania innego kraju, kultur i ludzi, zawarcia przyjaźni na całe życie. Ponadto kontakt z ”żywym” językiem jest najlepszym sposobem, by udoskonalić swoje umiejętności lingwistyczne. Za granicą nauka języka przychodzi o wiele łatwiej i szybciej, a fakt ten postrzegam jako priorytet będąc studentką filologii angielskiej.

Poza studiowaniem zadbałam  także o zagraniczną praktykę, którą odbyłam przed rozpoczęciem roku akademickiego w szkole językowej w Londynie, co dodatkowo jest niewątpliwą zaletą mojego wyjazdu.

Niejednokrotnie jestem pytana czy jeżeli mogłabym cofnąć czas nadal zdecydowałabym się na wyjazd. Odpowiedź jest oczywista- TAK.  Pomimo wielu trudności jakie napotkałam na swojej drodze mogę z’ ręką na sercu’ przyznać, że udało mi się je wszystkie pokonać z pomocą dobrych ludzi, którzy nie zawahali się podać mi pomocną dłoń. Wyjazd ten nie byłby możliwy gdyby nie grant zapewniony przez uniwersytet, a także stypendium, które otrzymuje z Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, szczególnie że Wielka Brytania jest drogim krajem,  gdzie koszt utrzymania jest ponad dwukrotnie wyższy, niż w Polsce. Dlatego, też jestem niezmiernie wdzięczna wszystkim, którzy okazali mi wsparcie .

 

 

Karina Gawryś

Wspólnota toruńska