Międzynarodowa konferencja naukowa „BRAMA DO WOLNOŚCI”

W związku z przypadającą w tym roku 25. rocznicą wizyty papieskiej w Polsce w 1987 r., Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego zaprasza na międzynarodową konferencję naukową pt.: „Brama do wolności”, poświęconą III pielgrzymce Jana Pawła II do Polski w 1987 r.

Konferencja odbędzie się 25 maja 2012 r. w godzinach 10.00-16.30 w Domu Arcybiskupów Warszawskich przy ul. Miodowej 17/19 w Warszawie.

Wśród prelegentów znajdą się prof. Gonzalo Larios Mengotti z Chile; ks. dr Wojciech Bartkowicz, dr Andrzej Grajewski, prof. Jan Żaryn, o. dr Tomasz Szyszka, dr Paweł Skibiński, red. Grzegorz Polak, red. Paweł Zuchniewicz.

W czasie sesji będą mieli Państwo możliwość posłuchania niezwykłej opowieści na temat najpiękniejszego papieskiego ołtarza z Mszy św. odprawionej przez Papieża na Zaspie wraz z prezentacją unikatowych szkiców ołtarza projektu p. Mariana Kołodzieja.

Konferencja będzie przeplatana krótkometrażowymi spotami filmowymi dot. III pielgrzymki zrealizowanymi przez Muzeum.

Patronat honorowy nad konferencją objęli J. E. Kard. Kazimierz Nycz, Metropolita Warszawski oraz Min. Piotr Żuchowski, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W przewie między panelami konferencji zapraszamy na poczęstunek.

Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” jest współorganizatorem tejże konferencji.

 

Więcej informacji:

Edyta Ziętara

Kierownik organizacji ekspozycji głównej i projektów

e.zietara@muzeumjp2.pl

tel. (22) 201 97 14, www.muzeumjp2.pl