„Miło mi Was poznać!”- spotkanie z Maciejem Musiałem

„To, że jestem rozpoznawalny, traktuję jako dar do sprawiania radości innym” – tymi słowami znany aktor i prezenter, Maciej Musiał, uświadomił krakowskim stypendystom, że oprócz przyjmowania tego, co jest nam w życiu dane, powinniśmy przede wszystkim dawać z siebie jak najwięcej.

Powoli stają się tradycją spotkania krakowskiej wspólnoty stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” z mniej lub bardziej znanymi osobami, które łączy jedna cecha wspólna – mają do opowiedzenia historię swojego (nie)zwykłego życia, a co za tym idzie, dzielą się ze stypendystami swoimi doświadczeniami, przemyśleniami oraz wskazówkami, jak żyć jeszcze lepiej i piękniej. Jednym z ostatnich takich wydarzeń było spotkanie z aktorem i Ambasadorem Światowych Dni Młodzieży – Maciejem Musiałem.

W urokliwej atmosferze piwniczek Arcybractwa Miłosierdzia przy ulicy Siennej 5 krakowscy studenci mieli okazję porozmawiać z Panem Maciejem o Bogu, roli rodziny, aktorstwie i młodzieńczych marzeniach. Maciej Musiał zachęcał przede wszystkim do sprawiania radości innym, co – jak stwierdził – było jednym z powodów, dla którego zdecydował się na to spotkanie. Młody aktor pokazał, że radość możemy dawać w najprostszy sposób każdego dnia – czy to przez zwyczajny uśmiech, czy drobną pomoc innym ludziom. Ponadto zachęcał do wytrwałego dążenia do swoich celów i spełniania marzeń – na pytanie „Dokąd idziesz?”, które jest tak bliskie sercom wielu młodych ludzi, odpowiedział: „Idę po swoje marzenia, do swoich celów. Cele i marzenia zostały nam dane i należy je spełniać.” Miejmy nadzieję, że to spotkanie przyniesie obfite owoce, a znajomość stypendystów z Maciejem będzie początkiem jego wieloletniej przyjaźni z Fundacją „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.