Miłość według stypendystów– rekolekcje adwentowe w Trójmieście

W ostatni weekend listopada stypendyści z trójmiejskiej wspólnoty akademickiej przeżyli rekolekcje adwentowe. Poszukiwali odpowiedzi na pytanie – „Co znaczy kochać?”.

W poszukiwaniach towarzyszyli im ks. Łukasz Nycz, Wicedyrektor Biura Fundacji ds. formacji stypendystów, s. Anna Maciejewska ze Zgromadzenia Franciszkanek Rodziny Maryi i ks. Krzysztof Konkol, duszpasterz wspólnoty. W salce Duszpasterstwa Akademickiego „Na Czarnej” w Gdańsku Wrzeszczu miały miejsce cztery wyjątkowe konferencje – o Bożej miłości, kochaniu siebie, kochaniu bliźniego i miłości małżeńskiej, a w kaplicy akademickiej odbyły się trzy wspólnotowe Msze św. i dwie wyjątkowe adoracje Najświętszego Sakramentu.

Dzięki pracom w grupach, medytacjom i rozmowom stypendyści mogli głębiej zrozumieć znaczenie miłości i dowiedzieć się, że poszczególne jej wymiary, o których opowiadał ks. Łukasz Nycz, muszą przenikać się w codzienności i współistnieć. Według Bożeny Detlaf, stypendystki z trójmiejskiej wspólnoty, ten czas pozwalał dowiedzieć się, jak postępować wobec bliźnich – pomogły w tym między innymi warsztat „Jak kochać bliźniego?” i homilia o miłości nieprzyjaciół.

Rekolekcje były czasem nie tylko ubogacającym duchowo, ale także zacieśniającym więzi we wspólnocie.  Każda przerwa wiązała się z integracją, a w rozmowach często pojawiał się nie tylko temat miłości, ale też zaplanowanych akcji wolontariackich i świątecznych planów. Po raz kolejny trójmiejscy stypendyści spotkają się „Na Czarnej” już z opłatkiem.

Karolina Kuryło

GALERIA ZDJĘĆ