Młodzi liderzy poszukiwani!

Jeżeli masz 16-20 lat i chcesz zmieniać Świat, albo przynajmniej jego kawałek, jeżeli masz pomysł na własny projekt, jeżeli chcesz rozwijać swoje liderskie kompetencje i poznać innych aktywistów z całej Polski dołącz do Akademii Liderów Fundacji Świętego Mikołaja.

Akademia skierowana jest do młodych, zaangażowanych społecznie osób, które chcą zrealizować swój autorski projekt społeczny/obywatelski/historyczny/środowiskowy w swojej miejscowości.
Uczestnicy wezmą udział w bezpłatnym wakacyjnym wyjeździe (27 lipca – 5 sierpnia 2020 r., Pallotyńskie Centrum Kultury, Karczówka koło Kielc), gdzie wspólnie z tutorami i wybitnymi gośćmi – przedstawicielami życia publicznego – będą przygotowywać się do przeprowadzenia swojego autorskiego projektu. Każdy uczestnik Akademii otrzyma również stypendium na kolejny rok szkolny w wysokości 200 zł miesięcznie oraz objęty zostanie profesjonalnym tutoringiem na czas realizacji swojego projektu.
Swój pomysł na autorski projekt można zgłaszać od 23 marca do 26 kwietnia 2020 przez formularz dostępny na stronie www.mikolaj.org.pl/akademia

5 kroków do Akademii Liderów:
1. Zgłoś swój pomysł na projekt społeczny/ obywatelski/ historyczny/ na rzecz środowiska
2. Weź udział w bezpłatnej Szkole Letniej Młodych Liderów
3. Poznaj ludzi takich jak Ty!
4. Zostań liderem w swojej społeczności
5. Zdobądź roczne stypendium w wysokości 2000 zł na rozwój swoich pasji.

Do Akademii można zgłaszać pomysły na projekty dotyczące promocji kultury i tożsamości lokalnej, działań charytatywnych i samopomocowych, promujące wolontariat, budujące więzi społeczne, solidarność i tożsamość, upamiętniające wydarzenia historyczne Polski i wybitnych Polaków, a także mające na celu ochronę środowiska naturalnego. Inspiracji do działania można szukać na www.mikolaj.org.pl/akademia w zakładce nasi absolwenci.

Opowiedz nam, jaki jest Twój pomysł, a my przygotujemy Cię do jego realizacji!

Więcej informacji na www.mikolaj.org.pl/akademia oraz www.facebook.com/AkademiaFSM