„Musicie być mocni!”

Te słowa Jana Pawła II podążały za stypendystami z Trójmiasta przez ostatni miesiąc – w trakcie dnia skupienia, rekolekcji adwentowych oraz wigilii wspólnoty.

W ostatnią sobotę listopada ośrodek w gdańskim Sobieszewie po raz kolejny przeżywał oblężenie stypendystów. Tym razem spotkali się oni w tym miejscu na swoim pierwszym dniu skupienia. Był on tym bardziej wyjątkowy, że gościł na nim prezes Zarządu Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – ks. Dariusz Kowalczyk, który poprowadził dla zgromadzonych konferencję. W czasie jej trwania gość wielokrotnie zwracał uwagę na postawę ludzi młodych, studentów do wiary – na przyznawanie się do niej, upominanie grzesznych, nawracanie siebie i bliźnich. Uświadomiło to wszystkim, jacy są słabi, jakie popełniają błędy, ile muszą jeszcze uczynić, aby zasłużyć na Niebo.

Po konferencji nie zabrakło oczywiście czasu na spacer nad Bałtyk, gdzie wszyscy odmówili Koronkę do Bożego Miłosierdzia czy też chwili na integrację wspólnoty. Szczytowym i jednocześnie wieńczącym momentem pierwszego dnia skupienia była wspólna Eucharystia.

Kilkanaście dni później, 12 grudnia, spora część wspólnoty uczestniczyła w rekolekcjach adwentowych przy parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gdańsku. Stypendyści zatroszczyli się o oprawę muzyczną Eucharystii oraz Liturgię Słowa.

Trzecia sobota grudnia upłynęła pod znakiem radości, wzruszeń i wspólnego przeżywania wspólnotowej wigilii. Nie zabrakło adoracji, życzeń oraz wspólnego kolędowania. Był to również doskonały czas na podsumowanie ostatnich działań.

Ostatni czas był dla nas bardzo intensywny, pokazał naszą siłę i zaangażowanie. To wielka duma i zaszczyt być szefem takiej wspólnoty – powiedziała Emanuela Kuptz, podsumowując ostatnie działania.