Stypendyści z Krakowa przygotowują się do Bożego Narodzenia

Krakowscy studenci ostatni weekend listopada wykorzystali na przygotowanie się do świąt Bożego Narodzenia, wyjeżdżając na rekolekcje adwentowe do Zembrzyc.

Na ten wyjazd studenci czekają cały rok. W małej, górskiej miejscowości, wśród malowniczych krajobrazów wszystko staje się prostsze. Wypełniony po brzegi plan, nie daje możliwości korzystania z komputera czy zerkania co chwilę na telefon, dzięki czemu łatwiej o skupienie i odpoczynek. Wokół jest pełno znajomych twarzy i milion historii do wysłuchania i opowiedzenia, a spotkaniom towarzyszy zawsze modlitwa, zaduma i chwila dla Pana. Wszystko to sprawia, że rekolekcje stają się nadzwyczajne. Dzięki nim stypendyści pielęgnują nie tylko swoją sferę duchową, ale wzmacniają również relacje i poczucie wspólnoty.

Wśród modlitwy, rozważań nad kondycją ducha i refleksji z konferencji duszpasterza wspólnoty, znalazła się również chwila na taneczną integrację. Stypendyści przenieśli się do lat 20-tych, przywdziewając eleganckie stroje, pióropusze i garnitury. Nie zabrakło też czasu na gry planszowe i oczywiście wspólne posiłki, które wbrew pozorom, szczególnie zacieśniają więzi.