Najprzyjemniejsze zakupy

Jako wspólnota katowicka, już po raz kolejny wzięliśmy udział w Szlachetnej Paczce.  Akcja ta jest dla nas wyjątkowo ważna, ponieważ „Szlachetna Paczka” to system pomnażania dobra. Poprzez wielkie zaangażowanie oraz chęć pomocy, udało Nam się zebrać odpowiednią kwotę, aby pomóc jednej z rodzin. Wspólnie dokonaliśmy wyboru rodziny, której chcieliśmy pomóc. To rodzina z trójką wspaniałych dzieci: 13letni chłopiec oraz 7 i 2,5 letnie dziewczynki. Rodzina najbardziej potrzebowała żywności, środków czystości oraz odzieży.

Po wyborze rodziny, udaliśmy się na wielkie zakupy do hurtowni spożywczej, supermarketów, oraz sklepów z odzieżą i obuwiem.  Były to najprzyjemniejsze zakupy, dające mnóstwo radości oraz wyobrażeń o tym jak szczęśliwa będzie obdarowana rodzina. Następnie przyszedł czas na pakowanie podarunków i zapakowania ich do auta, co stało się nie lada wyzwaniem. Kiedy zjawiliśmy się w centrum Szlachetnej Paczki w Dąbrowie Górniczej, byliśmy niezmiernie mile zaskoczeni, przyjazną atmosferą, jaka tam panowała.  Ale największe emocje były dopiero przed nami. Wspólnie z wolontariuszką opiekującą się rodziną, pojechaliśmy osobiście dostarczyć prezenty.

Przywitała nas mama wraz z trójką uroczych dzieci. Podziękowaniom, uściskom i buziakom – szczególnie od dziewczynek – nie było końca.  Nie obyło się bez wzruszeń. Dzieciaki rozpakowywały prezenty, ciesząc się dosłownie z każdej otrzymanej rzeczy. Ich wyrazami wdzięczności było podarowanie nam przesłodkiej maskotki oraz własnoręcznie wykonanej laurki z pięknymi słowami:

 „Ciągle jeszcze istnieją wśród nas anioły. Nie mają wprawdzie skrzydeł, lecz ich serce jest bezpiecznym portem dla wszystkich, którzy są w potrzebie. Wyciągają ręce i proponują swoja przyjaźń”.

Wzruszeni i pełni radości wróciliśmy do domów. A emocje jakie nas spotkały towarzyszą nam do dziś.

Gabriela Graczykowska