Znamy temat XIII edycji konkursu akademickiego im. Biskupa Jana Chrapka

Jesteś tegorocznym maturzystą? Masz dobre wyniki w nauce? Aktywnie działasz na rzecz środowiska lokalnego? Chcesz studiować na jednym z najlepszych uniwersytetów w Polsce? Jeżeli na wszystkie pytania odpowiedziałeś pozytywnie to znaczy, że spełniasz wszystkie warunki i jesteś idealnym kandydatem do udziału w konkursie im. Bp. Jana Chrapka.

Konkurs organizowany jest przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która przy współpracy z Uniwersytetem Jagiellońskim oraz Uniwersytetem Warszawskim zapewnia 12 indeksów na kierunki: dziennikarstwo, nauki polityczne ze specjalnością bezpieczeństwo wewnętrzne lub politologia oraz na politykę społeczną.

Aby ubiegać się o miano laureata należy do 14 kwietnia 2014 r. napisać pracę w formie artykułu lub reportażu,  która będzie interpretacją cytatu z listu Bp. Jana Chrapka:

 „Wielkie i niepowtarzalne jest papieskie życie Bogiem i szacunek dla człowieka. Proszę zauważyć, że Ojciec Święty nigdy nikogo nie potępił. Wprost przeciwnie, spotyka się do chwili obecnej ze wszystkimi, nawet najbardziej kontrowersyjnymi osobistościami świata. Potrafił wówczas także powiedzieć słowa prawdy, nie raniąc nikogo. Wielkość tego pontyfikatu jednak w pełni odkryją dopiero przyszłe pokolenia.”

Dodatkowo do pracy należy dołączyć CV oraz list motywacyjny, w którym wyjaśnisz dlaczego to właśnie Ty powinieneś zostać laureatem. Drugi etap konkursu polega na rozmowie z komisją konkursową. Odbędzie się ona w czerwcu 2014 r. w Instytucie Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Poza indeksem Fundacja Episkopatu Polski Dzieło Nowego Tysiąclecia gwarantuje zwycięzcom stypendium edukacyjne.

Więcej informacji na temat konkursu znajdziesz w zakłace – Uwaga! Konkurs o indeks

 

Zapraszamy do udziału w Konkursie.