Narodziny Chrystusa we wspólnocie toruńskiej

Wigilia to okres wyczekiwania na przyjście Bożego Dzieciątka, to czas miłości, pokoju i pojednania. Czas, na który przez cały rok czeka każdy z nas. Jedyna taka wieczerza wnosząca tyle do naszego świata.

Współcześnie, żyjąc w ciągłym biegu, zapominamy o tym, co najważniejsze: o modlitwie, o rodzinie, o miłości. Nadchodzi chwila, w której możemy wszystko naprawić. To czas spotkania się z rodziną. Ale nie tylko tą połączoną więzami krwi. To także moment zobaczenia się z rodziną fundacyjną na kolacji wigilijnej. I choć obchodziliśmy ją kilka dni przed 24 grudnia, to już wtedy czuliśmy magię zbliżających się świąt.

Spotkanie rozpoczęliśmy od modlitwy i wysłuchania słów skierowanych do nas przez naszego duszpasterza ks. Daniela. Zaśpiewaliśmy kolędę i złożyliśmy sobie życzenia. Szefowa naszej wspólnoty sprawiła stypendystom z Torunia wielką radość, dając nam malutki, a zarazem wielki prezent w postaci małego różańca, który będzie od tej pory towarzyszył wszystkim członkom wspólnoty każdego dnia. Przygotowaliśmy też świąteczne życzenia, które każdy z nas dostał na pamiątkę tego cudownego wigilijnego spotkania. Później usiedliśmy razem przy wspólnym stole i zaczęliśmy kolację. Przykrywający sianko biały obrus, dookoła zapalone świąteczne lampki,  a w tle kolędy. Świąteczna atmosfera udzieliła się wszystkim i przez dobrych kilka godzin siedzieliśmy razem, rozmawiając i spędzając miło czas. To było cudowne spotkanie, które jeszcze bardziej zbliżyło nas do siebie.

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia Wspólnota Toruńska składa najserdeczniejsze życzenia zdrowia, szczęścia i powodzenia w nadchodzącym 2016 roku oraz pragnie, aby przyjście na świat Chrystusa przyniosło radość, pokój, nadzieję i miłość. Niech ten świąteczny czas spędzony w gronie najbliższych napełni Wasze serca spokojem i radością. Niech błogosławieństwo Bożego Dzieciątka towarzyszy Wam przez całe życie. Wesołych Świąt!

„W Betlejem na sianku Zbawiciel się rodzi, niech Wam jak najlepiej w życiu się powodzi, zaś w Nowym Roku o każdej godzinie,  niechaj nic co dobre Was w życiu nie minie.”

Rzecznik prasowy Wspólnoty Toruńskiej
Paulina Otremba