Chcieć to móc- krótko o wspólnocie siedleckiej

„Wierzymy, że dobro powróci do pań”- te słowa pochodzą od rodziny z projektu Szlachetna Paczka. Są one chyba najmilszym prezentem na tegoroczne święta Bożego Narodzenia dla stypendystek ze wspólnoty siedleckiej.

Nasza społeczność jest jeszcze bardzo młoda, działamy od roku, ale coraz prężniej i z coraz większą radością. Po Dniu Papieskim, który w Siedlcach obchodziliśmy w tym roku bardzo uroczyście, uwierzyłyśmy, że nawet tak mała grupa może osiągać niesamowite rzeczy. XV Dzień Papieski był dla nas przede wszystkim nową dawką pozytywnej energii, duchowym spotkaniem z naszym Patronem oraz ożywczym doświadczeniem.

Z chęcią i zapałem wzięłyśmy udział w projekcie Szlachetna Paczka oraz świątecznej zbiórce żywności. Cała wspólnota zaangażowała się w zakup produktów spożywczych dla jednej z bialskich rodzin, a nasza szefowa radośnie reprezentowała grupę jako wolontariusz tym razem aż w Terespolu. Dla nas wszystkich pomoc innym w czasie przedświątecznym była niesamowitym przeżyciem i ufamy, że będziemy podtrzymywać tę  inicjatywę również w następnych latach.

To ważne, że we wspólnocie uczymy się otwierać na drugiego człowieka, zauważamy potrzeby innych i równocześnie czujemy, że -choć w tak małym stopniu-, możemy zmieniać świat na lepsze.

Weronika Wawer
Rzecznik prasowy wspólnoty siedleckiej