„Nie lękajcie się Miłości” – Rekolekcje Wielkopostne wspólnoty poznańskiej

Poznańscy stypendyści Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” weekend 11-13 marca spędzili w Gnieźnie, przeżywając Rekolekcje Wielkopostne pod hasłem „Co to znaczy kochać?”. Studenci poszukiwali odpowiedzi na liczne pytania, dotyczące miłości we współczesnym świecie tak by,  kierując się słowami św. Jana Pawła II, nie bać się miłości, która stawia wymagania.

Temat rekolekcji może wydawać się „oklepany”, jednak jak się okazało podczas niedzielnego dzielenia, studenci odkryli głębię poruszanych zagadnień lub na nowo zdali sobie sprawę z rzeczy na pozór oczywistych. Uczestnicy wysłuchali konferencji, przygotowanych przez ks. Łukasza Nycza. Poruszone podczas nich tematy to: „Jak kocha Bóg?”, „Jak pokochać siebie?”, „Jak kochać bliźniego?”, „Jak dojrzewa się do miłości oblubieńczej?”. W ramach sobotniej pracy w grupach młodzi ludzie myśleli o tym „Co zagraża miłości?”. Tego dnia wybrali się także na spacer po Gnieźnie i odwiedzili klasztor franciszkanów. Stypendyści mieli okazję zejść do krypt oraz zobaczyć imponujące zbiory biblioteki zakonnej.

Każdego dnia studenci korzystali z największego i najdoskonalszego wymiaru miłości — Mszy Świętej, a podczas Eucharystii umacniali się słowami homilii, poruszających tematy związane z hasłem rekolekcji. Nie mogło zabraknąć codziennej jutrzni, drogi krzyżowej, adoracji z możliwością spowiedzi oraz czasu na zacieśnienie wspólnoty.

Dzięki uprzejmości księdza dyrektora Wojciecha Rzeszowskiego poznańscy stypendyści mogli gościć w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Czas rekolekcji ubogacały swoją obecnością siostry: s. Angelika Mrówka, s. Dobrawa oraz s. Magdalena Kaźmierczak.

Poznańscy stypendyści opuszczali Gniezno z wielką wdzięcznością za czas skupienia, modlitwy, a przede wszystkim odkrywania głębi miłości Boga, samego siebie i drugiego człowieka na nowo.

Weronika Tutka

GALERIA ZDJĘĆ