Nie samą nauką żyje student

Za nami zmagania sesji zimowej . Wszyscy łódzcy stypendyści postanowili uczcić pomyślne ukończenie egzaminów i wybrali się na kręgle.

Za nami pracowity okres. Zaliczenia, egzaminy, kolokwia. W tym ferworze łatwo zapomnieć , zagubić sens wspólnoty- sens życia każdego chrześcijanina. Po każdej burzy wychodzi jednak słońce i tym razem promyczki uśmiechów rozjaśniły twarze łódzkich stypendystów. Łodzianie po świetnie zdanej sesji postanowili wybrać sie do kręgielni. „To świetny sposób na rekreację i wypoczynek” – zgodnie stwierdzają wszyscy uczestnicy spotkania. Śmiechu było co nie miara, a o trudach nauki juz nikt nie pamiętał.

Integracja jest kluczowa w życiu każdej wspólnoty. Razem spędzony czas to cudowna okazja do kontaktu z drugim człowiekiem , do nawiązania bliższych relacji, trwałych przyjaźni. Juz niebawem kolejne spotkanie, a po tak mile spędzonych chwilach każde z łódzkich „dzieci ” JP II wejdzie w nowy semestr roku akademickiego z werwą i zapałem do poszerzania wiedzy oraz kształtowania ducha.

Karina Rejs
Rzecznik Prasowy Wspólnoty Łódzkiej