Nie żyje ks. Arkadiusz Pietuszewski

W czwartek, 29 lipca, w tragicznym wypadku samochodowym zginął ks. Arkadiusz Pietuszewski. Przez blisko 20 lat był koordynatorem diecezji ełckiej Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Do tragicznego wypadku – śmiertelnego zderzenia z samochodem ciężarowym – doszło na trasie Białystok-Augustów, w okolicy miejscowości Rybniki. 50-letni duchowny zginął na miejscu.

Ks. Arkadiusz Pietuszewski pochodził z Sejn. Był proboszczem parafii w Studzieniczej,  wcześniej – proboszczem w Kolnicy i wikariuszem w Augustowie.

Przez blisko dwadzieścia lat pełnił posługę koordynatora diecezjalnego Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” w diecezji ełckiej. Wielu młodym ludziom pomógł spełnić marzenia o szkole i studiach – opiniując pozytywnie ich wnioski stypendialne. Dbał również o formację swoich podopiecznych – organizował liczne spotkania dla stypendystów oraz ich rodziców. Nieoceniony okazał się jego wkład i poświecenie w przygotowanie wakacyjnego obozu stypendystów Fundacji, który odbył się w 2015 roku w Ełku.

Rodzinie, bliskim oraz wszystkim, którzy znali ofiarnego duszpasterza zarząd, pracownicy i stypendyści Fundacji przysyłają wyrazy współczucia.