Obóz stypendystów FDNT w Lipniku

Po rocznej przerwie powróciły, choć w nowej odsłonie, obozy wakacyjne stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Jeden z takich obozów miał miejsce w Lipniku, gdzie w dniach 26-31 lipca 2021 r. zgromadziła się młodzież stypendialna diecezji bielsko-żywieckiej. Czas spędzony wspólnie na modlitwie, zabawie i zgłębianiu nauczania św. Jana Pawła II upłynął uczestnikom bardzo szybko, ale też bardzo intensywnie.

„Jestem, pamiętam czuwam” – te trzy słowa przyświecały stypendystom i kadrze tegorocznego XI fundacyjnego obozu, nad przebiegiem którego czuwali duszpasterze ks. Damian Broda i br. Rafał Sońta OFMCap oraz kierownik s. Elżbieta Młynarczyk FMA.

Każdego dnia stypendyści uczestniczyli w Eucharystii oraz spotykali się na rozważaniu słów św. Jana Pawła II i dzieleniu się  nimi w kontekście swoich osobistych doświadczeń. Mieli również okazję wysłuchać konferencji wygłoszonych przez ich duszpasterzy i przeżyć adorację poprowadzoną przez s. Joannę Wojciechowską FMA.

Podczas obozu stypendyści przeżyli dzień sportu, w którym odbyła się olimpiada zakończona ogniskiem. Mieli okazję spotkać się z ks. Łukaszem Nyczem, odpowiedzialnym za organizację obozów i formację stypendystów oraz biskupem pomocniczym diecezji bielsko-żywieckiej ks. Piotrem Gregerem, który  podzielił się swoim świadectwem powołania oraz tego, jak wielki wpływ na Jego życie miała osoba św. Jana Pawła II. Nie zabrakło również czasu na wyprawę w góry i choć Chrobacza Łąka nie jest zbyt wysokim szczytem (828 m n.p.m.), wejście na nią niebieskim szlakiem, było nie lada wyzwaniem. Trochę mniej wysiłkowym zajęciem, ale równie przyjemnym było popołudnie spędzone na grze w kręgle.

Stypendyści mieli również okazję uczestniczyć we Mszy św. w parafialnym kościele p.w. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, gdzie opowiedzieli o FDNT i doświadczeniu bycia we wspólnocie fundacyjnej. Nie małym zaskoczeniem była wiadomość, że w tym właśnie kościele był ochrzczony Edmund – brat św. Jana Pawła II.

Obóz w Lipniku stworzył stypendystom zarówno przestrzeń do modlitwy, formacji jak i dobrej zabawy i budowania relacji między sobą.

s. M. Florentyna Szostak

GALERIA ZDJĘĆ