Niebawem Koncert z okazji XVII Dnia Papieskiego

„Idźmy naprzód z  nadzieją” to motto tegorocznego uroczystego koncertu Dnia Papieskiego który odbędzie się 8 października 2017 roku w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

Nauczanie św. Jana Pawła II daje odpowiedź, gdzie szukać źródła nadziei,  skąd czerpać siłę, by z nadzieją patrzeć w przyszłość. Dla stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia znaczy to, że podążają naprzód mając Boga blisko siebie, z nadzieję na spotkanie wszystkich w niebie, wreszcie, że jutro odnajdą się w przyszłości, bo mogą się uczyć, zdobyć wykształcenie i zawód.

Po raz pierwszy w tradycji koncertów papieskich – tegoroczny będzie multimedialnym widowiskiem opartym na życiu i nauczaniu św. Jana Pawła II oraz na historii życia  stypendystów i absolwentów, które stanowić będą osnowę narracji koncertu.  Nie zabraknie także odwołania do nauczania Papieża Franciszka.  W koncercie znajdą się utwory w wykonaniu znanych artystów sceny muzycznej z towarzyszeniem zespołu „Gospel Rain”. Elementem wzbogacającym koncert od strony wizualnej będą grafiki przygotowane techniką malowania piaskiem, odnoszące się do narracji koncertu oraz do wykonywanych utworów wokalno-instrumentalnych.

Podczas koncertu będzie możliwość podzielenia się swoim osobistym doświadczeniem związanym z św. Janem Pawłem II, szeroką tematyką Dnia Papieskiego oraz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” z telewidzami oglądającymi koncert za pośrednictwem telewizji. Aby to zrobić, należy podczas trwania transmisji dodać tweet z hasztagiem #XVIIDzieńPapieski lub #DzieńPapieski2017 albo opublikować post na fanpage Fundacji.

Część muzyczna oraz wykonywane utwory będą nawiązywały tematycznie do hasła tegorocznego Dnia Papieskiego. Będą mówiły o nadziei poprzez wiarę i miłość do Boga oraz odnosiły się do ogólnoludzkich wartości.

„Muzycznym gospodarzem” koncertu będzie zespół „Gospel Rain”, w towarzystwie którego wystąpią gwiazdy:  Halina Frąckowiak, Natalia Kukulska, Kasia Dereń, Krzysztof Cugowski, Andrzej Lampert, Krzysztof Iwaneczko.

Koncert tradycyjnie poprowadzi Krzysztof Ziemiec, od lat wspierający Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Scenarzystą i reżyserem koncertu jest Grzegorz Sadurski twórca programów, koncertów i imprez o charakterze religijnym, animator polskiej sceny chrześcijańskiej.

Producentem wykonawczym jest DoReMiFilm.