Kardynał Nycz: „Młodzież jest nadzieją Kościoła”

Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” 28 września zorganizowała konferencję prasową przed XVII Dniem Papieskim. W tym roku będzie obchodzony pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”. W spotkaniu uczestniczył m.in. Kard. Kazimierz Nycz – przewodniczący Rady Fundacji.

W konferencji wziął udział także ks. Dariusz Kowalczyk – Przewodniczący Zarządu Fundacji, Grzegorz Sadurski – producent i reżyser Koncertu Galowego Dnia Papieskiego, Halina Frąckowiak – jedna z gwiazd Koncertu oraz Daria Dzieniszewska – Menedżer ds. kampanii społecznych Fundacji. Spotkanie poprowadził Paweł Żulewski- Kierownik Biura Prasowego Fundacji.

Kard. Nycz podkreślił rolę mediów w przekazie informacji na temat Dnia Papieskiego i idei Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która od 17 lat wspiera zdolną młodzież z niezamożnych rodzin, pochodzącą z niewielkich miejscowości. Zwrócił uwagę, że Dzień Papieski jest świetną okazją do promocji dorobku nauczania Patrona Fundacji – św. Jana Pawła II i jego niezaprzeczalnej świętości. Przewodniczący Rady Fundacji, nawiązując do hasła, stwierdził, że młodzież jest nadzieją Kościoła.

Sylwetki nominowanych do tegorocznych nagród Totus Tuus,  które przedstawił ks. Dariusz Kowalczyk można odnaleźć >> tutaj.

Wieloletni producent Koncertu Galowego Dnia Papieskiego – Grzegorz Sadurski – przedstawił gwiazdy tegorocznego koncertu. Na scenie pojawią się: Halina Frąckowiak, Natalia Kukulska, Kasia Dereń, Krzysztof Cugowski, Andrzej Lampert i Krzysztof Iwaneczko. Oprawę muzyczną zapewni chór „Gospel Rain”. Artystom będzie towarzyszyć im będzie zespół „Tylko Ty”, stworzony przez stypendystów Fundacji . Koncert wyemituje TVP1 i TVP Polonia.

Podczas konferencji Halina Frąckowiak zapowiedziała, że zaśpiewa piosenkę bardzo bliską św. Janowi Pawłowi II – „Pannę pszeniczną”. Dodała, że występ podczas takiego wydarzenia skłonił ją do głębszego zapoznania się z dziełem prowadzonym przez Fundację i sylwetkami stypendystów.

Zaprezentowano również >> spot promujący Dzień Papieski. Kampania społeczna ruszyła 15 września i będzie trwać do końca października.

Dzień Papieski będzie obchodzony w Polsce i na całym świecie już po raz siedemnasty. Stypendystów i wolontariuszy kwestujących na rzecz programu stypendialnego można rozpoznać po żółtych chustach z logiem Fundacji. Zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniach organizowanych w związku z obchodami Dnia Papieskiego.