Niecodzienna lekcja bankowości

30 osobowa grupa stypendystów ze Wspólnoty Warszawskiej miała okazję wziąć udział w wyjątkowym spotkaniu z Krzysztofem Pietraszkiewiczem- Prezesem Związku Banków Polskich. 12 kwietnia w Klubie Bankowca w Warszawie goście wysłuchali wykładu na temat bankowości.

Na początku Pan Krzysztof przybliżył historię pięknego, przedwojennego budynku, w którym odbyło się spotkanie. Podkreślił również rolę historii w rozwoju bankowości polskiej w obliczu przemian gospodarczych w roku 1989. Uświadomił młodych ekonomistów, jak działa i iloma sukcesami może pochwalić się polski system bankowy.

Myślę, że Pan Prezes chciał nas zainspirować do interesowania się dynamicznym światem bankowości. Pokazywał różnice miedzy systemem w Polsce a USA. Słuchałam tego z ogromną ciekawością– mówi jedna z uczestniczek wykładu.

Wykład szybko przybrał formę dyskusji. Stypendyści mieli mnóstwo pytań i -jak sami twierdzą- uzyskali na nie dokładne i obszerne odpowiedzi, których nie byliby w stanie wynieść z książek. Duże zaangażowanie w organizacje spotkania włożył Związek Banków Polskich, przygotowując dla uczestników poczęstunek i pamiątkowe upominki.

 

Patrycja Rozmus
Rzecznik Prasowy Wspólnoty Warszawskiej