Niedziela świadectw w kieleckich parafiach

Niedziela, 22 lipca, upłynęła pod znakiem świadectw stypendystów w kieleckich parafiach, udziału w Ogólnopolskim Misyjnym Festynie MIVA oraz na zabawach, integracji oraz wypoczynku w ośrodkach.

Stało się już tradycją, że podczas pierwszej niedzieli pobytu w danym mieście w trakcie obozów formacyjno-integracyjnych Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” stypendyści dziękują mieszkańcom poszczególnych miast za szczodrość, modlitwę i wielkie serce podczas kwest na stypendia podopiecznych Fundacji z okazji Dnia Papieskiego. Stypendyści także dzielili się osobistym świadectwem na temat tego, jak pomoc ze strony Fundacji wpłynęła na ich życie oraz zapraszali mieszkańców na koncert dziękczynny połączony z czuwaniem, który odbędzie się w sobotę, 28 lipca na kieleckim rynku o godz. 20.00.

Po południu stypendyści uczestniczyli w festynie misyjnym MIVA na Placu Najświętszej Maryi Panny, podczas którego można było m.in. wesprzeć zbiórkę na środki transportu dla misjonarzy i nabyć pamiątki z różnych części Afryki. O godz. 16.00 obozowa schola Fundacji, na zaproszenie Księdza Biskupa, pod przewodnictwem Marcina Kuczera uświetniła Mszę Świętą w kieleckiej katedrze.

Z kolei wieczór spędzono w radosnej atmosferze, integrując się podczas wspólnych zabaw w ośrodkach i zbierając siły na kolejne dni pełne atrakcji i wrażeń.