No i spakowane!

W czwartek 7 lipca zakończył się 10. obóz pakowaczy, w fundacyjnych kręgach znany jako Obóz Pakerów. 40 stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” spakowało i rozesłało w Polskę około 15 ton materiałów: plakatów, puszek, identyfikatorów, obrazków, chust, smyczy, przekazów i formularzy, które wykorzystane zostaną podczas zbiórki publicznej i zbiórki przykościelnej podczas XVI Dnia Papieskiego „Bądźcie świadkami miłosierdzia”.

Obóz ponownie odbył się w murach Zespołu Szkół Przymierza Rodzin nr 3 na warszawskich Bielanach. Nad sprawnym przebiegiem pakowania oraz dobrą formą Pakerów czuwała Agnieszka Patralska – menedżer do spraw Dnia Papieskiego, a o duchową kondycję uczestników obozu dbał ksiądz Paweł Walkiewicz. To również dzięki nim atmosfera obozu była tak wyjątkowa i pełna radości.

Co ma w sobie Obóz Pakerów, że fundacyjni wolontariusze poświęcają na niego tydzień swoich wakacji? Dlaczego niektórzy z nich przyjeżdżają tu tuż po zdaniu ostatniego egzaminu? Dlaczego inni specjalnie ustawiają daty obron swoich prac dyplomowych tak, aby móc kolejny raz być na tym obozie? Dlaczego niektórzy z nich przyjeżdżają na Obóz Pakerów po raz trzeci, piąty, siódmy… i nie wyobrażają sobie, żeby mogło zabraknąć ich za rok?

Obóz Pakerów to nie tylko pakowanie kopert i przerzucanie kilkunastokilogramowych kartonów. To nie tylko zwiedzanie Warszawy. To nie tylko integracja i wspólna modlitwa… To przede wszystkim świetna zabawa! Poczucie, że pracą rąk własnych wspiera się to wspaniałe <<dzieło>>, jakim jest Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Tej bożej radości i tego satysfakcjonującego zmęczenia nie da się opisać, to trzeba przeżyć. Zatem…

Do spakowania za rok!