Nowa władza w Bydgoszczy!

W środę 15. czerwca odbyło się ostatnie w tym roku spotkanie Wspólnoty Bydgoskiej. Był to czas podsumowania, wyciągania wniosków. Czas nowych pomysłów. Przecież kolejny rok to kolejne wyzwania. A skoro nowe wyzwania, to czas na nowe twarze w naszym bydgoskim zarządzie.

Najpierw jednak podziękowaliśmy stypendystom pełniącym urzędy w tym roku. Przypomnijmy: tegorocznym szefem była Justyna Beczyńska, starostą – Agnieszka Ratajczak, koordynatorem ds. Dnia Papieskiego i rzecznikiem prasowym – Ewa Ciołak, koordynatorem ds. ŚDM – Agnieszka Jank, „ministrem ds. finansów” – Natalia Warmbier. Jeszcze raz dziękujemy za trud, ogromne zaangażowanie i uśmiech, jaki towarzyszył Wam zawsze podczas każdego realizowanego dzieła. Bóg zapłać!

Każda kadencja jednak kiedyś się kończy. Dlatego też wczoraj przeprowadziliśmy wybory. Z wielką radością pragniemy przedstawić Wam nowy skład. Otóż, nowym Szefem Wspólnoty Bydgoskiej została Ewa Ciołak. Funkcję starosty pierwszego roku objęła Justyna Beczyńska, natomiast koordynatorem XVI
Dnia Papieskiego w Bydgoszczy mianowaliśmy Aldonę Gajek. Życzymy wielu sił, energii i wspaniałych pomysłów na następny rok. Wierzymy, że nowy zarząd spełni swoją rolę co najmniej tak dobrze, jak czynił to ówczesny.

Ważnym punktem spotkania było wręczenie naszemu Księdzu Koordynatorowi pamiątkowej planszy. Dla przypomnienia, koordynatorem jest ks. Maciej Musiał. Ze słów: „Jaka niespodzianka. Tak się cieszę!” możemy wnioskować, iż naprawdę sprawiliśmy naszemu opiekunowi wielką radość.

To jeszcze nie koniec naszych spotkań przed nowym rokiem akademickim. Nie zapominajmy, że w lipcu razem przeżywać będziemy Światowe Dni Młodzieży – najbardziej wyczekiwany przez wszystkich katolików tydzień z Ojcem Świętym Franciszkiem. To będzie piękny czas!

Tymczasem życzymy wszystkim studentom, w tym nam – stypendystom, pomyślnych zmagań z sesją oraz wspaniałych niezapomnianych wakacji!!! Z Bogiem!