Nowi wychowawcy wyszkoleni

57 śmiałków było uczestnikami Seminarium szkoleniowego dla wychowawców organizowanego przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” i Stowarzyszenie Przymierze Rodzin w dniach 7-10 marca 2013r., w Domu Rekolekcyjno – Formacyjnym przy ul. Dewajtis 3 w Warszawie, .

Uczestnicy seminarium byli podzieleni na 4 grupy. Każdego dnia jedna osoba z grupy mogła już poczuć się wychowawcą. Oprócz dbania o punktualność i aktywność swoich „podopiecznych” na zajęciach, każdy zespół był odpowiedzialny za dany, stały punkt dnia, jak np. przygotowanie jutrzni czy poprowadzenie modlitwy przed i po posiłkach. Nie obyło się też bez zadań specjalnych – „w tym roku na obozie w Olsztynie Słońce nas nie oszczędza. Zadbaj o to, aby Twoi podopieczni wypili po 2 szklanki wody i nie zapomnieli o nakryciu głowy”.

Każdy dzień rozpoczynaliśmy Mszą Świętą połączoną z jutrznią. Po niej zajęcia w grupach – od podstaw chrześcijańskiego wychowania, przez gry, zabawy świetlicowe, spotkania z teatrem, podstawy psychologii, czy terenoznawstwa, a kończąc na zasadach pierwszej pomocy. „Dzięki udziałowi w zajęciach uświadomiłam sobie jak ważna i zarazem trudna jest rola wychowawcy. Dowiedziałam się, co mnie czeka i jak radzić sobie w przeróżnych sytuacjach, które będą dla mnie nowym doświadczeniem.” – mówi Monika.

To był naprawdę dobry czas. W ciągu dnia czekało na nas mnóstwo nowych doświadczeń i wiedzy, a wieczorami… był czas na integrację między grupami i na jeszcze lepsze poznanie się w naszej wielkiej fundacyjnej rodzinie.

Seminarium szkoleniowe dla wychowawców poprowadziło dla nas Stowarzyszenie Przymierze Rodzin, któremu bardzo serdecznie dziękujemy. Kurs był przeprowadzony na bardzo wysokim poziomie, a stopień zadowolenia uczestników najlepiej opisze wspomnienie Olgi: „Był to niezwykły czas, zarówno nabywania całkiem nowych umiejętności wychowawczych i organizacyjnych, jak i rozwoju duchowego i integracji. Niesamowici prowadzący zarazili nas pasją i zaangażowaniem, co sprawiło, że z niecierpliwością odliczamy dni do obozu, gdzie będziemy mogli sprawdzić się jako świeżo >upieczeni< wychowawcy”.

Obóz w Olsztynie już za 3 miesiące, a wraz z nim czas egzaminu praktycznego.

Maja