Nowy rok formacyjny Wspólnoty Bydgoskiej

Wraz z rozpoczęciem roku akademickiego  Wspólnota Bydgoska rozpoczęła nowy rok formacyjny. Hasłem, które prowadzić nas będzie podczas każdego spotkania,  jest „Jan Paweł II – patron rodziny”. Zaproszeni goście, będą nie tylko przybliżać nam postać i nauczanie naszego świętego Papieża Polaka, ale również uczyć nas o rodzinie oraz wszystkim tym, co z nią związane. Odbyły się już dwa spotkania formacyjne, o których opowiem poniżej.   

~~ Dnia 27go października odbyło się krótkie spotkanie podsumowujące Dzień Papieski, podczas którego każdy opowiedział swoje wrażenia związane z przeprowadzeniem zbiórki. Wszelkie cenne uwagi są nam bardzo przydatne, bowiem dzięki nim przyszłoroczny Dzień Papieski zaowocuje kolejnymi pięknymi inicjatywami i wydarzeniami w Bydgoszczy. Podczas spotkania rozdane zostały także dyplomy z podziękowaniami dla każdego stypendysty-wolontariusza. Omówiliśmy także wszelkie sprawy organizacyjne, które miały związek z naszymi kolejnymi zebraniami.

Po tym niedługim, ale jakże miłym spotkaniu cała nasza grupa udała się na wykład ks. dr. hab. Roberta Skrzypczaka pod tytułem „Miłość i seks w świecie dobrowolności”, które odbyło się w Bydgoskim Seminarium. Wszyscy z uwagą słuchaliśmy słów wybitnego księdza, twórcy książki „Wiara i seks. Jan Paweł II o małżeństwie i rodzinie”. Ksiądz Robert Skrzypczak ze słów, postaw i przemyśleń Jana Pawła II sporządził nowy podręcznik sztuki kochania dla postnowoczesnego mężczyzny i kobiety. Podczas wykładu ukazywał podejście do spraw małżeństwa i rodziny największego papieża naszych czasów. Według niego nauczanie św. Jana Pawła II może służyć za lekarstwo dla ludzi nieodnajdujących się w świecie schorowanych międzyludzkich stosunków, pogubionych miłości i osamotnionych dusz.  Wykład był bardzo ciekawy i skłaniający do myślenia. Razem z nami na spotkaniu tym gościł również biskup diecezji bydgoskiej Jan Tyrawa.

~~ 5go listopada gościł u nas ks. Arkadiusz Muzolf, który poprowadził spotkanie pod hasłem: „Teologia ciała u Karola Wojtyły”. Ksiądz rewelacyjnie przedstawił nam jak prawidłowo powinny wyglądać relacje damsko-męskie. Rozwiał nasze wątpliwości na temat tego kim kobieta jest w związku i jakie zajmuje miejsce. Uświadomił, że mężczyzna potrafi tylko zaistnieć przy kobiecie i tylko wtedy jest prawdziwym mężczyzną. Mówił  także o tym, że miłość małżonków jest warunkowa, a do dzieci bezwarunkowa. Dziecko zaś powinno być darem dla rodziców. To tylko kilka z poruszanych przez księdza Arkadiusza tematów, które miały za zadanie przygotować nas stypendystów do życia w rodzinie.

Dziękujemy bardzo serdecznie księdzu Robertowi Skrzypczakowi oraz księdzu Arkadiuszowi Muzolfowi za wszystkie piękne i mądre słowa, dzięki którym możemy się formować i rozwijać. Za wszystko to Wspólnota Bydgoska kieruje wielkie Bóg zapłać! Oczywiście pamiętamy o Kapłanach w naszych wspólnotowych i indywidualnych modlitwach. Zapraszamy do oglądania zdjęć Smile

Rzecznik prasowy Wspólnoty Bydgoskiej
Ewa Ciołak