Obchody 100 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II we wspólnotach...

W tym roku obchodzimy szczególne wydarzenie – 100. rocznicę urodzin naszego patrona św. Jana Pawła II. Niestety z powodu pandemii zaplanowane Msze św., koncerty i spotkania nie mogą się odbyć w dotychczasowej formie. Stypendyści przygotowali liczne projekty, których efekty będzie można śledzić online.

Lubelska wspólnota akademicka, aby upamiętnić rocznicę urodzin Jana Pawła II, postanowiła przybliżyć sztukę „Przed sklepem jubilera”. Ten utwór poświęcony sakramentowi małżeństwa został odczytany z podziałem na role przez grupę stypendystów. Ich interpretację można zobaczyć na fanpage’u wspólnoty.
https://www.facebook.com/359045584216246/videos/2987262057984003/

Stypendyści z Gdańska planują podzielić się swoim wykonaniem „Barki” – pieśni, która z pewnością najbardziej kojarzy się ze św. Janem Pawłem II. Utwór ma zostać wykonany w kilku językach. Ponadto stypendyści podzielą się słowami Papieża Polaka, które najbardziej trafiły do ich serc.
https://www.facebook.com/FDNT3miasto/

Wspólnota szczecińska postanowiła przybliżyć postać św. Jana Pawła II, przygotowując cykl ciekawostek z życia Karola Wojtyły. Posty możemy będą pojawiać się na fanpage’u FDNT Szczecin, co drugi dzień.
https://www.facebook.com/szczecinfdnt/

Od lutego możemy obserwować na facebookowej stronie wspólnoty poznańskiej przygotowania do rocznicy urodzin Papieża Polaka. Przez 100 kolejnych dni stypendyści za pomocą modlitwy różańcowej powierzają ważne dla nich intencje. Jej koniec zaplanowany jest na 18 maja. Akcja modlitewna przygotowana przez stypendystów jest ich inicjatywą, którą zgłosili w projekcie „Dar na 100”.
https://www.facebook.com/fdntpoznan/

W projekcie „Dar na 100” bierze również udział wspólnota krakowska. Stypendyści będą dzielić się przygotowanymi przez nich darami przez tydzień, począwszy od 18 maja. Wśród przygotowanych inicjatyw są m.in. interpretacje wierszy Karola Wojtyły oraz film opowiadający o pielgrzymkach Papieża Polaka.
https://www.facebook.com/FDNTKrakow/

Stypendyści z Katowic, którzy już od lat przygotowują grę miejską, przełożyli ją do czasu, gdy możliwa będzie jej organizacja. Wyszli też z inicjatywą napisania listów do św. Jana Pawła II, w których podziękują za jego wstawiennictwo w ich życiu. To wotum wdzięczności złożą w czasie Mszy św., transmitowanej online w dniu rocznicy urodzin Papieża Polaka.

Miasteczko rodzinne stało się już tradycją warszawskiej wspólnoty akademickiej. Jest ono formą podziękowania darczyńcom za wsparcie Fundacji, ale także okazją, aby przybliżyć postać św. Jana Pawła II.  W tym roku stypendyści nie przełożyli jego organizacji i przygotowali materiały, które będą zastępować stoiska tematyczne na pikniku. Wydarzenie odbędzie się planowo – 24 maja, ale w Internecie. Materiały pojawią się na fanpage’u wspólnoty.
https://www.facebook.com/fdnt.warszawa/

Większość wspólnot zaplanowała także spotkania i Msze św., w których będą uczestniczyć za pomocą różnych platform internetowych. Ponadto stypendyści będą uczestniczyć w transmisji centralnych obchodów 100. rocznicy urodzin przygotowanych przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Do wspólnej modlitwy będzie można dołączyć poprzez telewizję internetową archidiecezji warszawskiej, Stację7 oraz poprzez YouTube na kanałach DziełoTV oraz TeoBańkologia.