Obóz FDNT w Drohiczynie

W dniach 15-18 sierpnia, stypendyści z diecezji drohiczyńskiej i archidiecezji białostockiej przeżywali obóz rekolekcyjny. Przybyli do Nadbużańskiego Ośrodka Ewangelizacji i Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie by poznawać i odkrywać hasło tegorocznego obozu „Jestem w Kościele”.

Pierwszym punktem dnia była Msza Święta w pofranciszkańskim kościele. Następnie młodzież udała się na wspólne tańce. Była to okazja do lepszego poznania się. Dzień został zakończony odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego.

Drugi dzień obozu rozpoczął się jutrznią oraz Kwadransem ze św. Janem Pawłem II. Temat dnia dotyczył świętości Kościoła. Później odbyły się spotkania w mniejszych grupach, na których stypendyści podzielili się czym dla nich jest Kościół. Po południu stypendyści odwiedzili: Górę Zamkową, Kościół Wszystkich Świętych, Muzeum Diecezjalne oraz Kopiec Pamięci Podlasia. Dzień zwieńczyło podsumowanie pracy w grupach, a także konkurs „Mam talent”, podczas którego chętne osoby mogły zaprezentować swoje talenty.

Trzeciego dnia rekolekcji wakacyjnych stypendyści uczestniczyli w Mszy Świętej sprawowanej przez bp. Piotra Sawczuka. Z wizytą do serca diecezji drohiczyńskiej przybył też ks. Łukasz Nycz oraz p. Anna Marszałek z Biura FDNT. Ks. Łukasz wygłosił konferencję na temat talentów, które każdy powinien rozwijać i wykorzystywać we wspólnocie. W ramach integracji uczestnicy wybrali się na wspólny spływ kajakowy. Przedostatni dzień obozu to był także dzień 16 rocznicy urodzin Jakuba, któremu cała wspólnota zaśpiewała „Sto lat” i wręczyła słodki upominek. Wieczorem został zorganizowany „Q&A”, podczas którego uczestnicy z zaciekawieniem wysłuchali odpowiedzi duszpasterza obozu ks. Piotra Jarosiewicza oraz kadry na zadane wcześniej pytania.

Czwartego dnia nadszedł czas pożegnania. Z samego rana odbyła się ostatnia wspólna jutrznia, Msza Święta i integracja w grupach. Na kwadransie ze św. Janem Pawłem II rozważano temat ewangelizacji, tego, jak stypendyści mogą zaangażować się w życie wspólnoty parafialnej po powrocie z obozu. Po obiedzie wszyscy rozjechali się do swoich domów. Obóz Fundacji ,,Dzieło Nowego Tysiąclecia” w Drohiczynie był to czas krótki, ale bardzo obfity w ubogacające treści. Był okazją do pogłębienia wiary, uzyskania odpowiedzi na nurtujące pytania oraz zawarcia nowych znajomości.

Daniela Zubrzycka

GALERIA ZDJĘĆ