Obóz FDNT w Kołobrzegu

Hasłem, które towarzyszyło uczestnikom obozu Fundacji „Dzieła Nowego Tysiąclecia w Kołobrzegu” w dniach 13-16.08 były słowa „Jestem w Kościele”. W wakacyjnym wyjeździe uczestniczyli stypendyści-uczniowie Fundacji.

Pierwszego dnia od samego rana oczekiwano na przyjazd uczestników z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, a także szczecińsko-kamieńskiej. Po przybyciu stypendystów zakwaterowaniu, wszyscy udali się do kaplicy, aby rozpocząć wspólny czas od Eucharystii, której przewodniczył ks. Paweł Wojtalewicz koordynator FDNT w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Po Eucharystii nadszedł czas na pracę w grupach. Uczestnicy rozważali obrazy Kościoła zawarte w Piśmie Świętym. Dzień zakończył się wspólnym wyjściem nad morze.

Drugi dzień rozpoczął się od wspólnie odmawianej jutrzni, a także na Kwadransa z Janem Pawłem II. Następnie stypendyści udali się do Bazyliki Konkatedralnej, aby wspólnie z wiernymi uczestniczyć w Eucharystii. Dzień został zwieńczony spotkaniem integracyjnym przy grillu, a także przy śpiewach i tańcach.

Trzeciego dnia obozu odbyło się „Q&A” – każdy z uczestników mógł zadać pytanie kadrze. O godzinie 15.00 stypendyści udali się do kaplicy, aby wspólnie rozpocząć czas adoracji Najświętszego Sakramentu. Była to także okazja do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Po adoracji odbyła się Eucharystii.

Ostatni dzień rozpoczął się od wspólnej Mszy świętej, której przewodniczył bp Zbigniew Zieliński – koadiutor diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. W swojej homilii odwołał się do słów, które przed laty wygłosił Ojciec Święty Jan Paweł II spotykając się z młodzieżą na Westerplatte: „Każdy z was, młodzi przyjaciele, znajduje też w życiu jakieś swoje Westerplatte…”. Biskup mówił o wartościach, których młodzi muszą strzec, a także o nie dbać. Na sam koniec uczestnicy spotkali się w grupach na podsumowaniu, a także podziękowaniu sobie nawzajem za wspólnie przeżyty czas.

br. Kamil Tylmanowski CFCI

GALERIA ZDJĘĆ