Obóz FDNT w Pelplinie

„Jestem, pamiętam czuwam” – słowa te przyświecały stypendystom i kadrze tegorocznego V fundacyjnego obozu integracyjno-formacyjnego. W wyjeździe trwającym od 12 do 17 lipca uczestniczyli stypendyści uczniowie z archidiecezji gdańskiej oraz diecezji pelplińskiej i elbląskiej. Oprócz wakacyjnego odpoczynku nie zabrakło czasu na budowanie wspólnoty, integrację i formację w duchu nauczania św. Jana Pawła II.

Nad stypendystami czuwali duszpasterze – s. Dominika Suchocka i ks. Rafała Mierzejewski. Uczestników obozu odwiedzili również bp Arkadiusz Okroj – pomocniczy biskup pelpliński, ks. Arkadiusz Ćwikliński – koordynator pelplińskiej wspólnoty stypendystów oraz ks. Dariusz Kowalczyk – Przewodniczący Zarządu Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Ważnym elementem wypoczynku było zwiedzania Pelplina i okolic. Jednym z odwiedzonych miejsc była bazylika katedralna – cysterska, gotycka świątynia posiadająca 25-metrowy ołtarz główny. Na terenie klasztoru znajdowała się replika Biblii Gutenberga – pierwszego wydrukowanego egzemplarza Pisma Świętego. Stypendyści zwiedzili również zamek w Gniewie, gdzie zobaczyli pokaz jazdy husarskiej.

Czas obozu był dla jego uczestników również okazją do spotkania się ze swoimi starszymi fundacyjnymi koleżankami i kolegami. Jedną z nich była Marta Domżalska – absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego, która podzieliła się ze stypendystami historią udziału w programie stypendialnym Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Poza wsparciem finansowym doceniła możliwość nawiązania cennych relacji i pogłębienia swojej wiary.

Wakacyjny obóz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” był okazją do zabawy, tańca i zwiedzania turystycznych atrakcji. Nie zabrakło też czasu na kontemplację Słowa Bożego oraz nauczania św. Jana Pawła II.

Miłosz Chełmowski 

GALERIA ZDJĘĆ